Bogata kobieta ubiera się prosto: 24 piękne stroje, aby wyglądać szlachetnie i stylowo!

Dziś istnieje ciekawa koncepcja opisująca styl bogatej współczesnej kobiety – „normcore”. Dosłownie to pojęcie można przetłumaczyć jako „intensywna, wyzywająca normalność”.

Ten styl wybierają pewne siebie, inteligentne, niezależne kobiety, które nie chcą podkreślać swojego bogactwa luksusowymi ubraniami. Ich wygląd wyróżnia szlachetna powściągliwość i minimalizm.

Co oznacza styl normcore?

Trend normcore charakteryzuje się chęcią, by wyglądać „normalnie”. Ale to nie znaczy, że zwolennicy tego stylu noszą absolutnie jakiekolwiek ubrania. Wręcz przeciwnie, bardzo starannie dobierają ubrania, aby zawsze wyglądały elegancko i stylowo. Zobaczmy razem, co jest esencją tego prawdziwie innowacyjnego i awangardowego stylu. Jesteśmy pewni, że znajdziesz wiele stylizacji, które przypadną Ci do gustu.

Styl normcore charakteryzuje się przede wszystkim niezależnością od mody. Bogate, szlachetne i inteligentne kobiety nie gonią za drogimi markami. Ufają własnemu gustowi i doskonale rozumieją, że najmodniejszą rzeczą jest indywidualność.

Zwolennicy stylu Normcore zobowiązali się do dbania o jakość. Szanująca się dama nie zapycha swojej garderoby rzeczami, których jakość budzi wątpliwości. Istnieje niepisana zasada: kobieta może mieć mniej ubrań, ale ich jakość musi być nienaganna. Christian Dior powiedział: „Lepiej mieć jedną dobrą sukienkę niż dwie złe”.

Eleganckie kobiety unikają jasnych nadruków i misternych detali na rzecz monochromatycznych, szlachetnych i minimalistycznych strojów. Nawet jeśli decydują się nadać swojemu wizerunkowi odrobinę świeżości i śmiałości, robią to w elegancki i pełen wdzięku sposób.

Styl normcore zaprzecza roli ekstrawagancji i jasnych nadruków. W palecie kolorów dominuje klasyczna czerń i biel (idealna dla wizerunku bogatej i luksusowej kobiety), a także tradycyjne pastelowe odcienie czy głębokie ciemne odcienie. Jednocześnie eleganckie kobiety uwielbiają kolory kamieni szlachetnych – rubin, szafir, szmaragd, granat.

Pewna siebie kobieta nie boi się eksperymentować z fakturami, łącząc jedwab z dżinsem, dziergając ze skórą, oversizowe swetry z formowanymi skórzanymi spódnicami. Takie eksperymenty owocują świeżym, żywym, zapadającym w pamięć i naprawdę eleganckim wyglądem.

Szanująca się dama nigdy nie poświęci swojej wygody dla modowych zachcianek. Ogólnie rzecz biorąc, ulubionym przedmiotem bogatych kobiet jest sukienka płaszczowa – nienaganna i uniwersalna.

Mimo stereotypów bogate kobiety nie noszą na co dzień drogocennej biżuterii. Albo w ogóle ich nie używają, albo podkreślają swój strój pojedynczą biżuterią. Styliści uważają, że strój szlachetnej i stylowej kobiety powinien wyglądać tak, jakby stworzenie go zajęło zaledwie kilka minut.

Czytaj także: Najpiękniejsza pierwsza dama: 9 stylowych strojów Melanii Trump