Bob do ramion: zdjęcia modnych fryzur

Uniwersalna wersja fryzury tego sezonu to Bob do ramion. Co ciekawe taka fryzura wygląda elegancko i oryginalnie, pasuje absolutnie każdemu, będzie dobrze wyglądać na prostych oraz kręconych włosach. Kiedy zdecydujesz się na fryzurę typu bob, zwróć uwagę nie tylko na jej długość, ale także na sposób przycinania i obecność grzywki. Na przykład, czy będzie to kwadratowa fryzura czy na przykład bob w linii A? Długość do kości policzkowych, do środka szyi czy do ramion? Podpowiadamy, komu pasuje jaka długość oraz jaką grzywkę wybrać zgodnie z aktualnymi trendami.

Zasady fryzury typu Bob do ramion

Baw się długością fryzury typu bob w zależności od kształtu twarzy.
Tak więc dla kształtu serca i trójkąta najlepsza długość jest wzdłuż kości policzkowych i lepiej jest odsunąć końce włosów od twarzy.
Okrągła twarz – długość poniżej podbródka, idealną opcją jest bob do ramion.
Kwadratowa twarz – długość fryzury znajduje się powyżej lub poniżej linii podbródka.
Twarz w kształcie rombu – nie ma ograniczeń w wyborze długości fryzury typu Bob.
Twarz owalna – możesz wybrać dowolną długość włosów.

Falowany Bob do ramion

Strzyżenie wykonane tą techniką sprawi, że fryzura będzie wyglądać na obszerną i elegancką.  Zawsze możesz spuścić włosy lub związać je w kucyk, jeśli np. wykonujesz prace domowe. A fryzura wygląda pięknie i naturalnie. Jest idealna do włosów falowanych i kręconych.

Prosty Bob do ramion

Wyróżnia się taką samą długością pasm z przodu jak i z  tyłu, geometryczną wyrazistością, “kwadratowym” kształtem – przyciąga wzrok. Na życzenie i w łatwy sposób można zmienić długość Boba, który może znajdować się poniżej ramion. I nie bój się dodawać modnej i odważnej grzywki. Strzyżenie Boba tylko na tym skorzysta!

Kręcony Bob do ramion

Błędem jest myślenie, że długi Bob nie pasuje do kręconych i falowanych włosów. Wręcz przeciwnie, łatwo się go układa, używaj do tego nawilżających sprayów do włosów kręconych, aby włosy się nie zwijały samoczynnie. Użyj również suszarki do włosów z dyfuzorem, aby podkreślić swoje loki i objętość fryzury.