Bob dla pań w wieku 40-50 lat: pomysły na strzyżenie

Dojrzałość to właśnie ten przypadek, kiedy wiele kobiet w końcu decyduje się na krótką fryzurę. Najczęściej wybór pada na uwielbianą przez wielu fryzurę bob w różnych odmianach. W tym roku popularność zyskuje tępy bob, inaczej zwany „tępym”.

Tępy bob – cechy fryzury

Charakterystyczne cechy tej fryzury będą odpowiadać zarówno miłośnikom klasyki, jak i modnych eksperymentów:

  • cięcie proste – wyraźne, jakby wykonane linijką;
  • brak asymetrii i podartych pasm;
  • długość prawie do linii ramion lub końce nieco poniżej płatka ucha;
  • proste lub ukośne rzadkie grzywki lub ich brak.

Korzyści tępego boba

Panie w wieku 40-50 lat preferują ten rodzaj fryzury ze względu na następujące cechy:

  • można go łatwo i szybko ułożyć, a kształt utrzymuje się przez długi czas – nie będziesz musiała zbyt często odwiedzać salonu fryzjerskiego;
  • zgrabnie zaprojektowane końcówki to świetna opcja dla cienkich i rzadkich włosów, które są typowe dla kobiet po 40 roku życia;
  • grzywka obejmuje problematyczny obszar czoła.

Pięknie wymodelowany, obszerny bob zamaskuje wygląd starzejących się, zmęczonych pasm włosów. Efekt można uzupełnić rozświetleniem lub zabarwieniem pasemkami.

Odmiany fryzur

Bob w wersji tępej, wykonany z prostą grzywką, jest dobry dla owalnej twarzy. Grzywki mogą być zarówno krótkie, jak i długie. Jeśli chcesz wyglądać swobodnie i wizualnie stracić kilka lat, możesz profilować pasma. Ukośne grzywki poprawią kształt okrągłej lub kwadratowej twarzy, ukryją problematyczne strefy wiekowe.

Tępy bob to modna fryzura dla dojrzałych pań, która podkreśla super wygląd. Fryzura będzie wyglądać schludnie w każdej sytuacji, więc jest to świetny wybór dla miłośników podróży i aktywnego sportu.