Balejaż na krótkie włosy: 12 genialnych pomysłów, które musisz wypróbować!

Z biegiem lat technika podkreślania włosów nie straciła na aktualności, ale wręcz przeciwnie, zyskała różne wersje. Jednym z nich jest balejaż. Dzisiaj pokażemy Ci opcje wykonania tej techniki na krótkich włosach. Najpierw ustalmy, co to jest.

Cechy techniki balejaż

Technika balejaż niewątpliwie różni się od innych: szatusz i ombre. W technice balejaż końce i pasma włosów wyróżniają się kolorem, zaczynając od środka. Każde pasmo jest farbowane zgodnie z kształtem litery „V”. Oznacza to, że włosy boczne są najpierw farbowane, a następnie górna część pasma włosów. Przejścia mogą być ostre lub płynne.

Wady i zalety techniki

Płeć piękna rozumie, że monochromatyczne farbowanie powoli odchodzi do lamusa i nie jest już modne. Dlatego powinnaś rozważyć zalety farbowania balejaż.

– Nadaje się do różnych długości pasm, w tym krótkich;

– Potrafi stworzyć zarówno klasyczny, jak i ekstrawagancki wizerunek kobiety;

– Dodaje włosom objętości i blasku;

– Nie wymaga ciągłej regulacji koloru, zwłaszcza na krótkich włosach, a to jest bardzo wygodne;

– Ukrywa niektóre wady twarzy: wydatny podbródek lub szerokie kości policzkowe;

– Ma na celu wyrazistość fryzury.

Jest wiele korzyści i to jest świetne. Jednak, jak każda inna technika, balejaż ma swoje wady. Po pierwsze, procedura trwa długo. Po drugie, jest trudna w wykonaniu. Istnieje więc całe ryzyko złej fryzury zamiast spektakularnego wizerunku. Dlatego zaleca się konsultację ze specjalistą.

Komu pasuje taka fryzura?

Jak napisaliśmy wcześniej, balejaż świetnie wygląda na krótkich włosach. Ogólnie długość włosów nie ma znaczenia. Najważniejsza jest struktura i rodzaj włosów. Ta technika jest prawie bezbłędna. Nadaje się do włosów cienkich i łamliwych, pozbawionych blasku. Jest to szczególnie ważne dla młodych kobiet, którym natura nie obdarzyła gęstymi i zdrowymi włosami. Balejaż w tym przypadku rozwiązuje wszystkie problemy na raz.

Spośród wszystkich trzech wymienionych technik podkreślania, balejaż jest najbardziej optymalną i zwycięską opcją dla krótkich włosów. A najciekawsze jest to, że nie trzeba wybierać odcienia zbliżonego do głównego koloru. Jasne i nasycone kolory są zawsze w modzie. Przyciągają uwagę i sprawiają, że nasze życie jest bardziej kolorowe.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!