Balejaż na jasnych włosach: zalety + zdjęcia

Balejaż to złożona kolorystyka przy użyciu dwóch tonów kolorów z gładką granicą między odcieniami. W wyniku tej techniki przejście między naturalnym kolorem włosów a farbowanymi pasmami wygląda harmonijnie. To świetny sposób na uzyskanie spektakularnego, modnego wyglądu i nie zrujnowanie blond włosów.

Balejaż po raz pierwszy pojawił się we Francji w ubiegłym wieku. Dosłowne tłumaczenie oznacza „pociągnięcie pędzla”. Odzwierciedla istotę nowomodnej technologii. Włosy są rozjaśniane o 3 tony, aby koloryzacja wyglądała bardziej naturalnie. Powinnaś uzyskać efekt rozjaśnionych słońcem swoich włosów.

 Dzięki przejściom kolorów powstaje wizualnie duża objętość włosów. To świetna opcja na odświeżenie fryzury bez drastycznych zmian.

Technikę można zaktualizować dopiero po 3 miesiącach i przez ten czas pozostać spektakularną i atrakcyjną. Włosy będą wyglądać zdrowo i zadbane. Balejaż wizualnie zmiękcza rysy twarzy. Kobiety wyglądają od 3 do 5 lat młodziej.

Różnice pomiędzy ombre a balejażem

Techniki te są często mylone. Rzeczywiście są do siebie trochę podobne, ale z technicznego punktu widzenia istnieją zasadnicze różnice. Na przykład ombre jest uważane za kolorowanie etapowe. Wygląda jak stopniowe rozpuszczanie ciemnych odcieni w jasnym odcieniu. Kolor u nasady bardzo różni się od koloru końcówek. W balejażu wszystko dzieje się dokładnie odwrotnie. Różnica między najjaśniejszym a najciemniejszym odcieniem jest minimalna, więc w miarę wzrostu włosa granica między jego kolorem a włosami farbowanymi nie jest uderzająca.

Naturalne blondynki będą pasować do popielatego odcienia. Efekt siwych włosów najlepiej wykorzystać jako walkę z siwymi włosami, w przeciwnym razie kobieta może wyglądać na starszą. Karmel polecany jest dla posiadaczy ciemnego blondu. Złoty odcień można nakładać na jasnobrązowe i jasnobrązowe włosy.

Dziś jest to jedna z najmniej traumatycznych i delikatnych metod odświeżania włosów. Kolorystyka jest uniwersalna. Balejaż można wykonać w każdym wieku o każdej porze roku dla dowolnej długości włosów, oczywiście z wyjątkiem bardzo krótkich fryzur.