Balejaż na bobie: cechy, kolorystyka i stylowe pomysły

Modna fryzura bob jest najpopularniejsza na całym świecie. Podkreśla kobiecość i elegancję kobiety, dodaje wizerunkowi świeżości i atrakcyjności. Bob może wyglądać jeszcze lepiej, jeśli zostanie wykonany w połączeniu z modną kolorystyką balejażu. Odcień i początkowy etap barwienia wybiera stylista, dlatego najlepiej nie przeprowadzać samodzielnie trudnego procesu. W materiale poznasz cechy kolorystyki, główne zalety boba, a także zobaczysz, jak wygląda balejaż na różnych wariantach boba.

Cechy balejażu na bobie

Balejaż to jedna z najbardziej poszukiwanych i popularnych technik kolorowania w tym roku. Istotą tej techniki jest stworzenie imitacji pasemek rozjaśnionych słońcem. Farbę nakłada się zgodnie ze ścisłą technologią, która wygląda jak wycięcie w kształcie litery V, po czym następuje stopniowy wzrost intensywności wybranego tonu. Najjaśniejszy kolor w farbowaniu znajduje się na końcach włosów.

Kolorystyka balejażu wygląda szczególnie dobrze na różnych fryzurach typu bob. Łącząc stylowe metody barwienia i cięcia, kobieta będzie mogła skorygować rysy owalu i sprawić, że jej twarz stanie się bardziej proporcjonalna, a także poprawić koloryt skóry i odświeżyć cały wizerunek. Ta technika jest wykonywana na absolutnie dowolnym kolorze włosów.

Zalety balejażu na bobie

Balejaż na bobie jest niesamowicie piękny. Warto zwrócić uwagę na główne zalety tej fryzury:

  • Dzięki nowoczesnym barwnikom włosy praktycznie nie psują się podczas farbowania, co pozwala kobietom o delikatnej strukturze nie obawiać się ich uszkodzenia;
  • Kolorowanie wraz z modną fryzurą dodaje spektakularnej objętości włosom, tym samym wizualnie zwiększając całkowitą wagę wszystkich włosów;
  • Pomimo złożoności technika ta pozwala uzyskać naturalny wygląd, ale tylko profesjonalny fryzjer może osiągnąć idealne przejścia i kolor imitujący rozjaśnione słońcem pasma;
  • Odpowiednia fryzura i koloryzacja dla wszystkich kobiet, pomimo budowy włosów, ich koloru i długości.

Spośród negatywnych konsekwencji panie i styliści wskazują, że podczas barwienia końcówki trochę wysychają, a procedura trwa również co najmniej 4 godziny.

Odmiany balejażu

Kolorystyka wygląda inaczej na każdej fryzurze boba. Jednocześnie wybrana fryzura boba nie ma znaczenia, balejaż nadal będzie w stanie wyrazić spektakularny wygląd i uzupełnić wygląd pięknem i naturalnością.

Balejaż na wydłużonym bobie

Połączenie balejażu i  wydłużonego boba uważane jest za najbardziej udane. Podkreślając wydłużone pasma włosów farbą, fryzura zyskuje bardziej spektakularny wygląd. Balejaż jest najbardziej odpowiedni dla tego wariantu boba, w którym zastosowano odcienie zbliżone do naturalnego.

Balejaż na bobie z grzywką

W razie potrzeby balejaż może również zrobić na fryzurze typu bob z grzywką. Na skośnej grzywce wykonuje się pełne zabarwienie, jeśli grzywka jest prosta i podarta, wówczas zostanie zastosowany lżejszy stopień, w którym końcówki nie są tak bardzo rozjaśnione.

Balejaż na bob-kare

Stylowa fryzura bobowa pozwala stworzyć eleganckie i obszerne włosy. Balejaż  na bobie-kare, na czubku głowy pojawi się dodatkowa objętość, a przednie pasma będą wyglądać na dłuższe.

Balejaż na asymetrycznym bobie

W zależności od chęci klienta fryzjer może wykonać klasyczną wersję koloryzacji włosów lub wybrać ciekawsze podejście – dodać do balejażu losowość i asymetrię różnych pasemek. Oryginalny asymetryczny bob będzie wyglądał pięknie w jasnych, kreatywnych i stylowych odcieniach.

Mega popularna i stylowa kolorystyka balejaż to świetny dodatek do modelowej fryzury bob. Umiejętność stylistów pozwoli w każdym indywidualnym przypadku dobrać idealny stosunek pasemek i przejść kolorystycznych.