Bądź piękna: 30 pomysłów na piękny manicure i pedicure!

Zadbane dłonie i stopy z pewnością sprawiają, że całość wygląda piękniej i elegancko. Aby uniknąć kłopotów z wyborem idealnego wykończenia, przejrzyj nasz wybór stylowych, modnych pomysłów.

Motywem przewodnim sezonu jest florystyka.

Pełne wdzięku i proste rysunki są zawsze pożądane w ciepłym sezonie. Zwróć uwagę na lekkie, zwiewne motywy kwiatowe i roślinne. Kolorystyka podstawy i wystroju może być absolutnie dowolna – od neutralnej po najbardziej chwytliwą i zauważalną. Zwróć uwagę na granatowy, czarny, biały, złoty, oliwkowy, szary i różowy.

Kolejnym absolutnym hitem jest abstrakcja i motywy geometryczne.

Wszelkie niezrozumiałe, bezkształtne lub wyraźne fabuły, rysunki, linie będą wyglądać spektakularnie i stylowo, jeśli dobierzesz odpowiednie kombinacje kolorystyczne. Biel z czerwienią, biel z szarością i złotem, błękit i biel z perłowym połyskiem, kilka odcieni delikatnego różu.

Kombinacje kolorów w jasnych kolorach

Kontrast żółtego i ciemnego bzu, turkusu i róży, różu z bzem, turkusu i brzoskwini – wyglądają bardzo jasno i odważnie. Kontrastową kombinację możesz uzupełnić błyszczącymi elementami.

Neutralne odcienie nude

Nie zapomnij o neutralnych odcieniach nude, które zawsze są w modzie. Lakoniczną powłokę można uzupełnić delikatnym, wyrazistym lub minimalistycznym dekorem – na Państwa życzenie.

Pedicure monochromatyczny

Pedicure monochromatyczny jest zawsze w modzie – nie ma co do tego wątpliwości. Zwróć szczególną uwagę na niebieskie odcienie. Wyglądają drogo, stylowo i pasują do stylowego stroju. Oprócz koloru niebieskiego, najpopularniejsze trendy to liliowy, wszystkie odcienie różu, pomarańczy i fuksji.

Pedicure neonowy

Kwasowe odcienie od dawna są spychane na dalszy plan, ale neony znów są w modzie. Tak jasna powłoka paznokci wygląda lepiej w trybie monochromatycznym. W przeciwnym razie możesz skończyć z przeładowaną kompozycją.

Matowy pedicure

Świetna alternatywa dla połysku, pozwala wyglądać wytwornie, stylowo, powściągliwie, ale pięknie. W matowym wykończeniu ciemne, pastelowe, jasne, neutralne odcienie wyglądają wspaniale.

Czytaj więcej: Jak dobrze wyglądać po 50-tce i nadal zachować smukłą sylwetkę?