Badania: Ci, którzy śpią w ciągu dnia, żyją mniej niż inni!

Lekarze określili optymalny czas trwania snu. Okazało się, że zarówno brak snu, jak i nadmiar snu negatywnie wpływają na długość życia.

Lekarze twierdzą, że chroniczny brak snu jest jedną z głównych przyczyn przedwczesnej śmierci. Nadmiar snu jest również niepożądany dla organizmu – zwiększa ryzyko chorób serca i udaru mózgu o 47%.

Ponadto, naukowcy odkryli bezpośredni związek między nawykiem drzemki a ryzykiem przedwczesnej śmierci lub rozwoju choroby sercowo-naczyniowej. Ponieważ sen nie może zostać przerwany.

Wyniki pokazały, że ludzie, którzy śpią mniej niż 6 godzin / więcej niż 10 godzin lub mają zwyczaj spania po południu, są bardziej narażeni na udar mózgu lub zatrzymanie akcji serca niż osoby, które regularnie śpią. Ale co oznacza regularny reżim snu?

Optymalna liczba godzin snu to 7-8. To wystarczy, aby organizm mógł odpocząć i naładować się nowymi siłami. Jednocześnie bardzo ważne jest, aby przez te 7-8 godzin spać, a nie kłaść się.

Jeśli dana osoba ciągle czuje się zmęczona i śpiąca, musi skontaktować się ze swoim terapeutą, aby poznać przyczyny. Być może jest to brak równowagi hormonalnej, dolegliwości neurologiczne lub psychologiczne.

Czytaj także: 7 roślin, które przynoszą do domu szczęście i bogactwo. Dzięki nim od razu poczujesz się lepiej