Asymetryczne fryzury dla średnich włosów: 17 niesamowitych pomysłów, które musisz wypróbować!

Prawdziwy boom na fryzury przyniósł nam asymetryczne fryzury. Pasują zarówno do codziennych stylizacji, jak i na specjalne okazje. Są chętnie wybierane przez kobiety w każdym wieku. Prawidłowo dobrane asymetryczne fryzury podkreślają atuty i ukrywają wady. Cieszą się dużą popularnością wśród celebrytów i gwiazd show-biznesu. Rozważ najlepsze opcje asymetrycznych fryzur dla średnich włosów, które przedstawiono w tym artykule.

Kto może zdecydować się na asymetryczne fryzury?

Fryzury tego typu są odpowiednie dla kobiet o dowolnej strukturze włosów. Cienkie włosy łatwo zyskują objętość. Jeśli chodzi o kształt twarzy, możesz wybrać idealną fryzurę dla każdej twarzy, wystarczy postępować zgodnie z następującymi zaleceniami:

– Pełniejsze panie powinny wybierać fryzury z obszerną koroną i długą, skośną grzywką. Te sztuczki są w stanie zbliżyć kształt twarzy do ideału;

– Przy szczupłej twarzy długie włosy i skośna grzywka będą wyglądać świetnie.

– Kwadratowy kształt twarzy zostanie ukryty przez fryzury z przez grzywki;

– Dla trójkątnej twarzy dobrym rozwiązaniem będzie wydłużony bob;

– Owalny kształt jest idealny. W takim przypadku dozwolone są wszelkiego rodzaju asymetryczne fryzury.

Zalety i wady

Asymetryczne fryzury są łatwe, dają wiele możliwości stylizacji i oferują ekstrawaganckie funkcje. Ich jedyną wadą jest dość szybka utrata kształtu ze względu na bardzo szybko rosnące włosy. 

Asymetryczny bob

Asymetryczny bob jest preferowany przez wielu przedstawicielek płci pięknej, co jest dość oczekiwane. Ta fryzura jest bardzo nowoczesna i stylowa i może być dostosowana do różnych kształtów twarzy. Istnieje kilka odmian fryzury bob. Oto tylko kilka z tych odmian.

1. Bob  grzywką;

2. Bob klasyczny;

3. Długi bob z asymetrycznymi włosami z przodu;

4. Bob z gradacją.

Fryzura typu bob pozwoli ukryć długą szyję lub odwrotnie, krótką. Pomoże ukryć niechciane miejsca.

Asymetryczne carre

Klasyczne carre może stać się niezwykłe i oryginalne. Na przykład zamiast wydłużać pasma włosów z przodu, możesz zrobić to samo tylko z jednej strony. Taka fryzura sama w sobie wygląda na skomplikowaną, więc nie powinnaś eksperymentować z niezwykłą kolorystyką. W razie potrzeby grzywka byłaby odpowiednia, ale powinna być ukośna.

Ogolone skronie

Ta opcja wygląda najlepiej na krótkich włosach, ale dobry efekt można uzyskać również na włosach średniej długości. Z jednej strony nie rezygnujesz z ulubionej długości włosów, ale z drugiej strony podejmujesz odważną decyzję, która wyróżni Cię na tle przeciętnej osoby. Jeśli chcesz, możesz zastosować kreatywną kolorystykę.

Kaskada

Uwielbiana przez wszystkich kaskada szybko nie wyjdzie z mody. Jest wszechstronna, praktyczna i dodaje objętości. Strzyżenie, które nie wymaga ciągłej aktualizacji, harmonijnie wpasuje się do każdego stroju kobiety.

Asymetryczne fryzury to świetna opcja, aby wyróżnić się na tle innych, podkreślić swoją indywidualność. Jeszcze większy efekt można uzyskać poprzez farbowanie poszczególnych włosów. Pomoże to osiągnąć radykalną zmianę wizerunku bez uciekania się do kosztownych procedur.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!