Aktualne zarówno w wieku 20, jak i 40 lat: 6 fryzur, które odświeżą Twój wizerunek

Są fryzury, które sprawią, że będziesz wyglądać młodziej, i takie, które wręcz przeciwnie, optycznie dodadzą lat. Ale często zapominamy o trzeciej opcji: niektóre fryzury wyglądają równie harmonijnie na kobietach w każdym wieku.

Kaskada

Jedna z najpopularniejszych fryzur wśród celebrytów wyróżnia się absolutną neutralnością wiekową i kompatybilnością z każdym stylem. Warstwy o różnej długości przyjemnie odświeżają wygląd każdej kobiety, nadając jej niesamowity efekt młodości i pożądania. Tę fryzurę można wypróbować z długą grzywką lub bez. W związku z tym wszystko zależy od osobistego gustu i cech poprzedniej fryzury.

Prosta fryzura do obojczyka

Obojczyk jest jednym z najbardziej erotycznych obszarów kobiecego ciała, niezależnie od wieku. I z pewnością zasługuje na to, by zwrócić na siebie uwagę innych. W przypadku tej fryzury kształt można uzyskać zarówno z przedłużeniem twarzy, jak i absolutnie prostą linią. Tutaj wybór na korzyść pierwszego lub drugiego zależy od kształtu twarzy, a raczej od kąta kości policzkowych. Stylistka może również zaproponować nakładanie warstw w zależności od grubości włosów. Ta fryzura oferuje wiele opcji: z grzywką, wydłużona do kości policzkowych lub jej klasyczna prosta wersja.

Bob

Strzyżenie z charakterystycznym stopniowaniem długości od płatka ucha do połowy szyi to absolutnie ponadczasowy sukces, który uwielbiają gwiazdy w każdym wieku. Bob wygląda równie dobrze na włosach kręconych i prostych, grubych i cienkich – i to jest jego główna zaleta. Aby dodać modnego wyglądowi fryzurze, nie wahaj się wypróbować opcji asymetrycznego boba z wyraźną gradacją.

Pixie

Ponadczasowa wersja fryzury pixie powinna kierować się jedną zasadą – długość włosów powinna być taka sama na całej powierzchni głowy. Zaletą tej fryzury jest również to, że idealnie pasuje i nadaje kobiecie bardzo elegancki i modny wygląd.

Carre

Ta fryzura wygląda dobrze zarówno na średnich, jak i krótkich włosach, a końce włosów można schować. Grzywki są dopuszczalne w różnych wersjach – prostych lub asymetrycznych, ale mogą nie zależeć od twoich upodobań i typu twarzy. Możesz także wypróbować różne wariacje z przedziałkiem (pośrodku lub z boku).

Garcon

Przy tej fryzurze wymagana jest bardzo krótka długość włosów i grzywka, która może być krótka lub długa, prosta lub ukośna. Sukces tej fryzury w dużej mierze zależy od wyboru grzywki.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!