9 znaków, które zdradzają gospodarza domu w oczach gości: nie powtarzaj tych błędów!

Kiedy przychodzimy do czyjegoś domu, możemy obiektywnie ocenić sytuację. Oko nie jest jeszcze przyzwyczajone do atmosfery i wnętrza, więc da się zauważyć wszystko – łącznie z niedociągnięciami. Goście są najbardziej odpowiedzialnymi i uważnymi obserwatorami i czasami pomagają znaleźć problemy niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Sugerujemy, abyś nauczyła się patrzeć na swój dom oczami obcych. Z tego powodu stworzyliśmy listę 9 rzeczy, które przede wszystkim mówią, jakim jesteś gospodarzem. Te rzeczy pomogą Ci osiągnąć porządek i absolutny komfort w Twoim domu.

Stara pościel

Jeśli Twoi goście będą nocować, wybierz dla nich dobrą pościel. Wyprane komplety z dziurami czy plamami raczej nie przypadną do gustu nawet najskromniejszym osobom. Nigdy też nie śpij w zbyt starych ubraniach. Lepiej jest kupić kilka nowych jakościowych zestawów, z których jeden odłożymy na wypadek nieoczekiwanej wizyty przyjaciół lub krewnych.

Popsute i sprane ręczniki

Ręczniki z dziurami, uporczywymi plamami i przyczepionymi nitkami potrafią zrujnować nawet najwspanialszą łazienkę. Poza tym jest to niehigieniczne.

Pęknięte lub wyszczerbione naczynia

W zwykłym życiu ludzie nie dbają o wygląd naczyń. Najważniejsze, że spełnia swoją główną funkcję. Czy musisz wyrzucić lekko wyszczerbioną filiżankę? Odpowiedź jest rozczarowująca: tak, wyrzuć. I nie chodzi nawet o to, że goście to zauważą, ale o to, że jest to niebezpieczne dla Ciebie i Twoich bliskich.

Pokrowce

Miękkie łóżko jest teraz pokryte niewygodną tkaniną, która często ma działanie odpychające. Pokrowce na fotele, sofy i krzesła raczej nie przedłużą ich żywotności, ale powodują wiele niedogodności. Przynajmniej powinny być regularnie czyszczone i stale sprzątane.

Bałagan na balkonie

Jeśli sortując rzeczy, zostawiłaś coś i pomyślałaś, że pewnego dnia przyda ci się to, przestań i natychmiast pożegnaj się z tym artykułem. Pewnie nawet tego nie pamiętasz. Świadomie i uczciwie trzymaj na balkonie tylko to, czego naprawdę potrzebujesz. W przeciwnym razie istnieje szansa, aby zamienić to wspaniałe miejsce w magazyn.

Stare kapcie

Z jakiegoś powodu częściej zmieniamy buty na dwór niż buty po domu. Z jednej strony jest to logiczne: w mieszkaniu kapcie oczywiście cierpią mniej niż buty. I generalnie tylko Ty możesz je zobaczyć. Jednak lepiej nie dawać gościom znoszonych kapci – inaczej od razu pomyślą o tobie, nie w najprzyjemniejszy sposób.

Reklamówka z reklamówkami

Żarty o reklamówce z reklamówkami pozostaną w pamięci, ale w życiu codziennym nie ma miejsca na taki magazyn. Przede wszystkim jest to sygnał, że nie wiesz, jak zaoszczędzić pieniądze: zamiast kupować ekologiczną torbę, za każdym razem bierzesz ze sklepu nową. Po drugie, kilka zużytych opakowań, których nigdy więcej nie użyjesz, zajmuje dużo miejsca.

Folie ochronne na sprzęt AGD

Nakładanie plastikowych okładek na piloty jest po prostu bezcelowe. Wcześniej ludzie bali się uszkodzić sprzęt, bo w warunkach niedoboru nie tak łatwo było znaleźć zamiennik. Teraz piloty można znaleźć w każdym sklepie.

Stara miotła

Miotły w nowoczesnych domach nie są zbyt odpowiednie. Ponadto w porównaniu do szczoteczek częściej łamią się i kruszą.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!