9 wskazówek, jak świetnie wyglądać na wszystkich zdjęciach

Są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy dobrze wyglądają na zdjęciach bez żadnego wysiłku, i ci, którzy zawsze wyglądają śmiesznie. Zamknięte oczy, napięty uśmiech, napięty wyraz twarzy, nieostrożna postawa to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stajemy podczas fotografowania. Zapewniamy jednak, że poniższe wskazówki pomogą Ci wyglądać jak najlepiej na Twoich zdjęciach.

Nie stój równolegle do aparatu

Jeśli nie chcesz wyglądać na większego niż w rzeczywistości, nie stój równolegle do aparatu. Musisz być pod kątem. Oznacza to, że ramiona powinny być odwrócone, a twarz, przeciwnie, powinna być zwrócona w kierunku obiektywu.

Nie napinaj się

Postaraj się zająć naturalną i zrelaksowaną pozycję. Bądź sobą, a sukces jest gwarantowany. Zwykle, gdy nie wiemy, że jesteśmy fotografowani, uzyskujemy lepsze zdjęcia. Sekret tkwi w naturalności.

Uważaj, gdzie kładziesz ręce

Ręce opuszczone prosto w dół, równolegle do linii ciała, wywołują uczucie zakłopotania i zdenerwowania, a skrzyżowane jeszcze gorzej. Zawsze musi być przestrzeń między ramionami a ciałem. Trzymaj jedną rękę pionowo, a drugą spróbuj ułożyć pod kątem, opierając dłoń na biodrze lub dotykając twarzy. Taka krzywa podkreśli Twoją talię i kobiecość.

Zarządzaj wagą prawidłowo

Pozując przed kamerą, spróbuj przenieść ciężar ciała na jedną nogę, a drugą wypchnij lekko do przodu, zginając kolano. Taka postawa wygląda bardzo naturalnie i uatrakcyjnia Cię.

Piekna postawa

Plecy to jeden z najważniejszych elementów podczas pozowania przed kamerą. Zawsze stój prosto. Kiedy pochylasz się do przodu, szyja wydaje się krótsza, a talia pełniejsza, co widać na zdjęciach. Dodatkowo piękna postawa to gwarancja zdrowia!

Podbródek

Błędem, który popełnia większość ludzi, jest to, że poproszeni o uśmiech podciągają brodę do szyi. Tworzy to dodatkowe fałdy, które na zdjęciu wyglądają po prostu obrzydliwie. Dlatego broda powinna być równoległa do klatki piersiowej. Nie ma potrzeby zbliżania go do szyi ani podnoszenia.

Nie zakrywaj twarzy rękami

Czasami warto delikatnie dotknąć twarzy opuszkami palców. Ale nie zakrywaj twarzy rękami. Wygląda śmiesznie.

Ramiona

Ramiona powinny być również skierowane do aparatu pod kątem 30°. W ten sposób będziesz wyglądać o wiele bardziej wdzięcznie i kobieco. Podnieś ramiona do góry, wyprostuj plecy, a następnie zrelaksuj się.

Naturalne uśmiechy

Pomyśl o czymś zabawnym. Nic tak nie upiększy kobiety jak lekki i powściągliwy uśmiech.

Czytaj także: Bogata kobieta ubiera się prosto: 24 piękne stroje, aby wyglądać szlachetnie i stylowo!