9 tajemnic fryzur, o których nikt ci nie mówi

JAKIE BŁĘDY POPEŁNIASZ PRZY DOBORZE FRYZURY

Dlaczego wizyty u fryzjera nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, stan włosów nie zmienia się radykalnie, a przechodnie nie odwracają głowy patrząc na naszą fryzurę? Może problem w tym, że nie znasz tych 9 sekretów? Obejrzyj resztę tego filmu, ponieważ czas przestać popełniać błędy!

  1. Mit obcinania końców

Częste obcinanie końcówek nie zwiększa tempa wzrostu włosów. To tylko kolejny mit. Wzrost włosów zależy od tego, jak dobrze mieszki włosowe są wyposażone w składniki odżywcze, a przycinanie końcówek nie ma z tym nic wspólnego.

  1. Kiedy przyciąć końce włosów

Włosy należy podcinać średnio co 3-4 tygodnie, ale nie oznacza to, że trzeba je ciąć tak często. Najlepiej robić to co 6-8 tygodni. W ten sposób włosy mogą rosnąć i wyglądać zdrowo.

  1. Nie myj włosów przed strzyżeniem

Fryzjer będzie nadal mył włosy przed strzyżeniem, a podwójne mycie za bardzo je wysuszy, co jest szkodliwe dla włosów.

  1. Fryzura powinna być wykonana zgodnie z typem osoby

Strzyżenie według wzoru zrobionego ze zdjęcia z internetu nie jest dobrym pomysłem, albowiem fryzurę należy dopasować do kształtu twarzy. Tylko taka może naprawdę pomóc ci ukryć niektóre wady.

  1. Możesz ściąć suche włosy.

Oczywiście wygodniej jest ścinać mokre włosy, ponieważ dobrze się rozczesują i są znacznie łatwiejsze do układania. Ale strzyżenie można również wykonać na suchych włosach pod jednym warunkiem, musi je przyciąć doświadczony profesjonalista.

  1. Fryzura dobierana jest zgodnie z kształtem twarzy i strukturą włosów, a nie zgodnie z modowym trendem.

7. Nie rób włosów tylko dlatego, że są modne. Wszyscy mamy różne twarze i włosy. Proste i krótkie grzywki mogą nie pasować każdemu. Zawsze potrzebujesz indywidualnego podejścia i postępuj zgodnie z radami fryzjera.

 Niemożliwe jest utrzymanie długości włosów z rozdwojonymi końcówkami.

Brak strzyżenia nie pomoże w utrzymaniu długich włosów. Rozdwojone końcówki i tak rozwarstwią się i skracają włosy.

  1. Nie wstydź się pokazywać zdjęć z fryzurami, które lubisz.

Jeśli znajdziesz coś, co Ci się podoba, skontaktuj się z fryzjerem. Specjalista poinformuje Cię, czy taka fryzura jest w Twoim przypadku możliwa lub zaproponuje podobną alternatywę.

  1. Krótka fryzura niekoniecznie jest tania lub łatwa w pielęgnacji.

Nie myśl, że dzięki krótkiej fryzurze pozbędziesz się kłopotów. Wręcz przeciwnie, będziesz musiała częściej przycinać i myć włosy oraz układać je codziennie.

Mam nadzieję, że te wskazówki okażą się pomocne przy następnej wizycie u fryzjera.

Napisz w komentarzach, jakie błędy popełniałaś do tej pory.

Życzę wszystkiego najlepszego i wspaniałej fryzury jak w magazynach o urodzie!

Leave a Reply