9 rzeczy, które zmieniają kobietę „po 50” w babcię!

Zmarszczki, nadwaga i worki pod oczami nie czynią nas piękniejszymi. Ale oznaki starości nie ograniczają się do nich. Styl życia, mentalność i styl ubioru wpływają na nasz wygląd bardziej niż zmarszczki na twarzy i niedoskonała sylwetka. Oto 9 powodów, dla których niektóre kobiety wciąż wyglądają młodo i pięknie, a inne powoli zamieniają się w babcie.

1. Niedobór wody

Woda wypełnia nasze komórki, a przy jej niedoborze dosłownie „kurczą się”. Skóra staje się sucha i pojawiają się zmarszczki. Pij co najmniej 5 szklanek wody dziennie, a skóra właściwa wkrótce stanie się jędrna i świeża.

2. Niedobór seksu

Naukowcy z Royal Hospital of Edinburgh w Szkocji przebadali 3500 ochotników w wieku od 45 do 55 lat przez 10 lat. I odkryli, że ci, którzy uprawiają seks co najmniej 2-3 razy w tygodniu, wyglądają znacznie młodziej niż ci, którzy nie uprawiają seksu.

3. Dużo cukru

Miłość do słodyczy też się starzeje. Czemu? Zbyt dużo cukru w ​​organizmie prowadzi do gwałtownego wzrostu insuliny, co prowadzi do spadku poziomu kolagenu. Ryzyko? Pojawienie się zmarszczek, zwiotczenie.

4. Nieprawidłowa postawa ciała

Nieprawidłowa postawa ciała zamienia kobietę w babcię. Z tego powodu cierpią również wszystkie narządy wewnętrzne.Mogą się zacząć problemy z wagą, żylaki i wiele innych problemów, gorszych niż tylko „wyglądanie na starsze”.

5. Palenie i picie

Alkohol działa odwadniająco na organizm i hamuje jego zdolność do wykorzystywania rezerw tkanki tłuszczowej, która gromadzi się na biodrach i brzuchu. Z drugiej strony palenie niszczy ludzkie ciało zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nic nie starzeje się szybciej i wydajniej niż palenie.

6. Brak snu

Naukowcy odkryli, że brak snu uruchamia mechanizm przyspieszonego zużycia organizmu: rytmy biologiczne są zaburzone, pojawiają się bóle głowy, spada odporność i pogarsza się ogólny stan zdrowia. Udowodniono naukowo, że spokojny i regularny sen pomoże Ci wyglądać i czuć się młodziej, szczęśliwiej i bardziej atrakcyjnie.

7. Słońce

Przebywanie na słońcu jest niebezpieczne ze względu na promienie ultrafioletowe, które wpływają na elastyczność skóry I mogą powodować czerniaki. Dlatego, jeśli chcesz opalać się na świeżym powietrzu, nie zapomnij użyć kremu z filtrem spf 30-50 I czapki.

8. Emocje

Stres to prawdziwe paliwo dla zmarszczek, nieprzypadkowo nazywane są zmarszczkami mimicznymi. Jeśli zawsze się martwisz, linie stresu I niepokoju zostaną odciśnięte na twojej twarzy. Bądź zrelaksowany, uśmiechaj się, kiedy tylko masz okazję.

9. Sucha skóra

Sucha skóra wygląda staro i odpychająco. Aby zwalczyć ten efekt, zalecamy stosowanie kremów, serum i olejków do skóry. Na przykład olej kokosowy długo utrzymuje nawilżenie skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek oraz ma przyjemny i zachęcający zapach.