9 psychologicznych sztuczek, które przyciągną do Ciebie ludzi

9 SPOSOBÓW NA TO JAK WYRÓŻNIĆ SIĘ Z TŁUMU

Są ludzie o specjalnym magnetyzmie. Wszyscy wokół nich pasjonują się nimi i chcą być tacy jak oni, zostać ich przyjaciółmi lub przynajmniej uzyskać ich aprobatę. Najbardziej zdumiewające jest to, że wcale nie są najpiękniejszymi ludźmi na świecie. Jeśli i ty chcesz stać się taką osobą, oglądasz film, którego potrzebujesz. Musisz przestrzegać tych 9 zasad:

Stwórz swój oryginalny styl.

Musisz tylko znaleźć swój unikalny styl, być może nawet potrzebujesz tylko wyjątkowego szczegółu obrazu. Wyróżni Cię z tłumu i sprawi, że będziesz niezapomniana. I wcale nie mówimy o pięknie. Paradoksalnie, wyjątkowość można nawet wyrazić brzydotą lub wrażliwością. Wszystko, co odróżnia Cię od innych, czy to chód, gesty, mimika, intonacja, styl komunikacji czy szczegół w Twojej garderobie, sprawią, że zapadniesz w pamięć.

Aby zrozumieć, o co chodzi, oto przykłady znanych osób ze specjalnymi szczegółami i stylem:

Charlie Chaplin – wąsy, garnitur, laska

Winston Churchill – tusza, cygaro

Józef Stalin – wąsy, fajka, akcent

Marilyn Monroe – kolor włosów, znamię

Salvador Dali – wąsy, mimika

Musisz mieć wielkie marzenie.

Aby ludzie mogli do ciebie dotrzeć i docenić cię jako naprawdę wyjątkową osobę, z pewnością musisz mieć sens w życiu. Ambicje, cele, chęć zmiany czegoś na tym świecie. Walczenie o coś. W końcu osoba bez stylu jest jak książka bez pomysłu. Po co to czytać?

Bądź pewna siebie.

Aby być osobą charyzmatyczną, trzeba przede wszystkim być pewnym siebie, polegać tylko na sobie, nie czekać na pomoc z zewnątrz i przekazywać innym swoje pomysły. Zaufanie odczuwa się nie tylko w zachowaniu, ale także w mowie. Unikaj wyrażeń takich jak „Myślę, mam nadzieję, wierzę, myślę, może, prawdopodobnie”.

Zapomnij o narzekaniu

Czy mógłbyś być podziwiana a zarazem być osobą, która nieustannie narzeka? Oczywiście nie. Charyzmatyczni ludzie są pozytywni. Unikaj krytyki, skarg i negatywnych tematów. Nawet jeśli w życiu nie wszystko idzie gładko, zacznij rozmowę od czegoś, co sprawi Ci przyjemność i przyniesie ją Twoim słuchaczom.

Używaj odpowiedniej postawy.

Swoim zachowaniem powinnaś okazywać pewność siebie: nie pochylaj się, nie pocieraj żadnych przedmiotów gdy jesteś zdenerwowana, staraj się częściej się uśmiechać, patrz bezpośrednio w oczy i unikaj zamknięcia w sobie. I ogólnie, pojawiając się wśród ludzi, czuj się jak gwiazda na czerwonym dywanie.

Zostań ciekawą gawędziarką.

Wiele osób uważa, że ​​umiejętność opowiadania ciekawych historii to talent. Ale nie zawsze tak jest. W większości przypadków można się tego nauczyć. Mów pewnie, zażartuj i nie bój się śmiać z siebie. Używaj mowy ciała i bądź emocjonalnym i pozytywnym gawędziarzem. Nie zrażaj się, jeśli nie każdy żart zostanie zrozumiany. Opowiedz swoje osobiste historie. Wiele osób po usłyszeniu czegoś naprawdę interesującego podzieli się tym z innymi.

Nie odwracaj wzroku.

Kiedy z kimś rozmawiasz, zawsze patrz mu w oczy. Czasami jedno przeszywające spojrzenie może powiedzieć więcej niż tysiąc słów: prawidłowy kontakt wzrokowy świadczy o tym, że słuchasz rozmówcy, rozumiesz go i akceptujesz jako osobę.

Naucz się słuchać.

Nie musisz uważać się za najważniejszą osobę na świecie i starać się skupiać na sobie uwagę wszystkich. Musisz okazywać zainteresowanie innymi. Jeśli uważnie słuchasz drugiej osoby, zaczyna czuć się potrzebna, a nawet wyjątkowa. Spróbuj zapamiętać imię osoby, z którą się spotykasz. Aby to zrobić, powtórz: „Miło cię poznać, Dario”.

Użyj efektu lustra.

Efekt lustra to prosty sposób na pozyskanie osoby poprzez powtórzenie jej mimiki, intonacji czy gestów. To zawsze działa, ponieważ technika opiera się na naturze ludzkiego narcyzmu: rozmówca nieświadomie zaczyna odczuwać, że jesteś z nim na tej samej fali.

Leave a Reply