9 przydatnych właściwości jakie ma geranium

Bodziszek zwany potocznie geranium można znaleźć w wielu domach, ale niewiele osób wie, dlaczego ten kwiat stał się tak popularny i jakie są jego zalety? Zobaczmy razem 9 przydatnych właściwości jakie  ma ta roślina.

  1. Aromat tego kwiatu pomaga pozbyć się depresji i wzmacnia układ nerwowy. Jeśli umieścisz geranium w pokoju, w którym znajduje się strefa geopatogenna, roślina zneutralizuje wszystkie jej szkodliwe skutki.
  2. Geranium pomaga w miłości, dlatego daj go ukochanej osobie. Aby ukochany odwzajemnił się uczuciem, geranium musi pozostać w jego domu.
  3. Liście geranium zawierają olejki eteryczne, aby to sprawdzić, wystarczy potrzeć liście palcami. Kiedy kwiat jest wystawiony latem  na słońce, na jego powierzchni wręcz widać olejki eteryczne.

W ten sposób roślina chroni się przed przegrzaniem. Jeśli zostawisz geranium na dworze w lecie o zachodzie słońca, pojawi się nad nim lekki blask. Olejki eteryczne wydzielane przez geranium dają ten sam efekt.

  1. Ćmy, muchy i inne owady nie tolerują bodziszka. Aby pozbyć się pcheł u psa, zaleca się pocieranie sierści liśćmi geranium.
  2. Możesz używać geranium w leczeniu bólów głowy i przeziębienia. Ta roślina oczyszcza powietrze i zabija szkodliwe bakterie. Aby się orzeźwić i pobudzić, po prostu usiądź obok tej rośliny na około 10 minut.

Aby oczyścić powietrze, możesz użyć olejku z geranium, który można znaleźć w aptekach. Wystarczy wlać tylko 3-4 krople tego aromatu.

  1. Olejek geraniowy reguluje równowagę hormonalną. Ponadto wzmacnia uczucia, dlatego możesz wlać 5 kropli olejku geranium jako zapach na romantyczną kolację.
  2. Geranium jest niezwykle przydatny dla osób z problemami układu nerwowego, cierpiącymi na nadciśnienie, bezsenność, choroby przewodu pokarmowego i serca. Bodziszek skutecznie pomaga chorym na wątrobę i pęcherzyk żółciowy. Do miejsca stanu zapalnego należy przyłożyć liść, który złagodzi ból w zapaleniu ucha środkowego, czy bólu zęba.
  3. Tradycyjni uzdrowiciele na ból zęba zalecają, aby nie wkładać liścia geranium do ust, ale przyłożyć go na zewnątrz do policzka. W przypadku zapalenia korzonków liście należy pokruszyć, a następnie nakładać na plecy w postaci kompresu. W przypadku wysokiego ciśnienia taki kompres można przyłożyć do nadgarstka (w miejscu, w którym znajduje się puls).
  4. Według tradycyjnych uzdrowicieli, jeśli hodujesz w domu geranium, można zapobiec rozwojowi nowotworów. A parapsycholodzy mówią, że geranium równoważy zaburzone pole energetyczne człowieka.

Dziękujemy za obejrzenie filmu. Każde z twoich polubień, komentarzy i subskrypcji naszego kanału motywuje nas do tworzenia bardziej interesujących i przydatnych filmów.

Leave a Reply