9 powodów, dla których jedne 40-latki wyglądają jak dziewczyny, a inne jak babcie

JAK ZACHOWAĆ MŁODOŚĆ PO CZTERDZIESTCE.

„Ma dobre geny, więc dobrze wygląda”. Coś w tym stylu mówi się na widok kobiety, która ma ponad 40 lat i prawie nie ma zmarszczek. Fakt, że komuś udało się dobrze wyglądać przez długi czas, wcale nie wynika wyłącznie z genów. Jest aż 9 powodów dlaczego niektóre kobiety starzeją się wcześniej, a inne później, zostań z nami do końca. Zaledwie sto lat temu czterdziestoletnie kobiety były uważane za prawie babcie. Dzisiaj w tym wieku zaczyna się druga młodość. Jedyną niesprawiedliwą rzeczą jest to, że niektóre kobiety zachowują swoje naturalne piękno, podczas gdy inne starają się wyglądać dobrze. Dlaczego niektóre kobiety starzeją się wcześniej i jak oszukać naturę, aby dłużej zachować młodość? Więcej na ten temat dowiesz się później.

  1. Zmiany hormonalne dotyczą wszystkie kobiety, ale niektórym udaje się oszukać naturę. Głównym hormonem żeńskim jest estrogen, z wiekiem produkowany jest w mniejszych ilościach. Poczynając od dziedziczności, a kończąc na diecie, wiele czynników decyduje o tym, jak szybko tracisz estrogen. Możesz jednak dodać do diety fitoestrogeny: tofu, nasiona lnu, brokuły. Nie rezygnuj całkowicie z mięsa, lekarze twierdzą, że produkty zwierzęce w małych ilościach pomagają przedłużyć młodość.
  2. Geny starości istnieją, ale możesz sprawić, że będą działać na Twoją korzyść. Pomimo faktu, że stworzenie eliksiru młodości jest tylko marzeniem, można zwolnić proces starzenia się:

– Jeśli zmniejszysz spożycie kalorii, ale jednocześnie utrzymasz niezbędne minerały i witaminy w diecie, to długość życia wzrośnie.

– Nawet najlepsze geny nie pomogą oprzeć się niezdrowemu stylowi życia. Alkohol, tytoń, opalenizna, toksyczne środowisko zmienia cerę w wędzoną śliwkę.

– Młodość jest bezpośrednio związana z jakością życia. Jeśli przestrzegasz zdrowego stylu życia, nie martw się i śpij wystarczająco długo, geny odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się nie są aktywowane.

  1. Kobieta w wieku powyżej 40 lat może zostać rozpoznana po jej fryzurze. Psycholodzy twierdzą, że długie włosy sprawiają, że kobieta jest bardziej atrakcyjna. Rzadkie i cienkie włosy, dodają jej wieku:

– kobiety z takimi włosami są uważane za starsze.

– I coś! Niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie, wraz z wiekiem na naszej twarzy pojawiają się zmiany, a fryzura powinna być do nich dostosowana.

  1. Nadmiar tłuszczu przyspiesza starzenie. Osoby z nadwagą wyglądają (i czują się) średnio o 8,8 lat starsze niż rówieśniczki o normalnej wadze. Produkcja kolagenu jest zaburzona z powodu nadwagi: rozstępy, pojawiają się zmarszczki, skóra traci elastyczność.
  2. To jak się zestarzejesz, zależy od tego, gdzie się urodziłaś. Przedstawicielki niektórych ras wyglądają młodziej od faktycznego wieku. Genetycy uważają, że ​​najlepiej wypadają kobiety Ameryki Łacińskiej, które wyglądają o dwa lata młodziej niż ich rówieśniczki z innych krajów. Naukowcy twierdzą, że zmarszczki i plamy starcze są mniej widoczne na ciemniejszej skórze. Ponadto Azjaci, Afrykanie i Latynosi mają grubszą skórę, która mniej wiotczeje.
  3. Kobiety powyżej 40-stce często przesadzają, jeśli chodzi o odzież.

Styliści zalecają wyrzucanie starych ubrań i zmianę stylu w zależności od wieku. W wąskich sukienkach możesz wyglądać śmiesznie. Ponadto ważne jest, aby pamiętać o kilku zasadach: – Nie noś czarnych rzeczy, ubrania tego koloru dodadzą dodatkowych lat do twojego wieku.

– Zbyt duże ubrania nie dodają uroku. Teoretycznie luźne ubranie powinno ukrywać wady, ale w rzeczywistości ukrywają także twoje zalety.

  1. Cienkie i rzadkie brwi postarzają. Ta część twarzy ma ogromny wpływ na postrzeganie wieku: kiedy brwi są cienkie i blade, kobieta wygląda dość staro.
  2. Makijaż pomoże ci zatrzymać czas. Psycholodzy odkryli, że makijaż czyni kobiety bardziej atrakcyjnymi, a nawet przyczynia się do ich szczęścia. Ostatnie badania wykazały, że szminka, cień do powiek i tusz do rzęs w magiczny sposób wpływają na wiek.

– W wieku 20 lat, jasny makijaż sprawia, że ​​jesteśmy starsi niż w rzeczywistości. – Między 30-35 z makijażem lub bez, ludzie wokół ciebie mogą łatwo określić Twój wiek.

– Ale po 35-40 roku życia kosmetyki mogą Cię odmłodzić.

  1. W pewnym wieku zaczynasz używać zwrotów, które sprawiają, że mówisz jak Twoja babcia: „W naszych czasach ceny były niższe / spódnice były dłuższe” lub… „Obecna młodzież jest niewychowana”. Jak już zrozumiałeś, starzenie się dzieje się nie tylko na poziomie fizycznym, zwróć również uwagę na to jak się zachowujesz i co mówisz.