9 NIESAMOWITYCH fryzjerskich SZTUCZEK, dzięki którym zyskasz młodszy wygląd

Ile razy zdarzyło się, że po zwykłej stylizacji włosów w salonie fryzjerskim wyszłaś zadowolona? A ponieważ cały proces nie wydawał ci się skomplikowany, postanowiłaś powtórzyć w domowych, ale ostatecznie nic się nie udało. Jaki jest tego powód? Bardzo proste – wszyscy fryzjerzy mają pewne sekrety, których nie ujawniają swoim klientom. Znamy te 9 tajemnic. Zostań z nami do końca, a dowiesz się, co zrobić z niesfornymi włosami.

  1. Zadbaj o końcówki

Tylko te kobiety, które mają suchą skórę głowy, mogą stosować odżywkę na całej długości włosów. Dla tych, które mają tłustą skórę głowy, nie zaleca się stosowania odżywki, ponieważ włosy będą wyglądać na tłuste, nawet jeśli są świeżo umyte. Fryzjerzy zalecają stosowanie odżywki na 2/3 długości włosów.

  1. Popraw funkcjonalność wsuwki

Aby wsuwki nie wypadły z włosów, powinieneś wiedzieć o jednej sztuczce. Połóż wsuwki na ręczniku papierowym i spryskaj je odrobiną lakieru do włosów. Pozwól im wyschnąć przez 1-2 minuty, po czym możesz śmiało z nich korzystać.

  1. Jedwabna pościel

Wszyscy pewnie wiedzą, że po przetarciu włosów jedwabnym materiałem włosy nabierają niesamowitego blasku. Dlatego lepiej jest spać na jedwabnej lub satynowej poduszce. Bawełna wchłania całą wilgoć z włosów, dlatego rano budzimy się z suchymi włosami.

  1. Masaż głowy

Codzienny masaż głowy może wydawać się stratą czasu, ale tak naprawdę stymuluje wzrost włosów i wzmacnia cebulki.

  1. Grzebień

Większość z nas popełnia ten sam poważny błąd po umyciu włosów – czesze je grzebieniem, a tym samym uszkadza je. Po umyciu możesz używać grzebienia tylko z rzadkimi zębami.

  1. Kucyk

Często, kiedy zbierasz włosy w kucyk, nie jest to idealny koński ogon, ale często rozdzielające się pasma włosów. Aby poprawić upięcie, podziel je na dwie części i zepnij jedną z nich żabką do włosów.

  1. Wsuwki na odwrót

Chociaż może się wydawać, że wsuwki należy wsuwać falistą stroną do góry, w rzeczywistości jest jednak odwrotnie. To falista część wsuwki, powinna być od spodu, podczas gdy widoczną częścią jest strona prosta.

  1. Maskuj odrosty

Jeśli nie udało ci się na czas dostać do salonu fryzjerskiego, a widoczne są już odrosty, przedziałek włosów zrób w zygzak zamiast prostego pośrodku i użyj suchego szamponu, nawet jeśli masz czyste włosy. Będziesz zaskoczony rezultatem.

  1. Niesforne kosmyki

Często, gdy chcesz zebrać włosy, zwykle pojawiają się 2-3 kosmyki, które nie dają się w żaden sposób ułożyć. Aby to zrobić, nie musisz używać połowy lakieru do włosów, po prostu weź szczoteczkę do zębów i spryskaj ją lakierem przeczesując niesforne kosmyki.

Życzę ci pięknych i bujnych włosów. Do zobaczenia w następnym filmie.