Oto sekret idealnego makijażu, który wykonasz w zaledwie… 5 minut!

Sztuka makijażu jest właściwie dostępna dla każdego, a wykonanie naprawdę wyrazistego makijażu jest łatwiejsze niż się wydaje. Zebraliśmy szereg najskuteczniejszych sztuczek, które pomogą Ci pozostać na szczycie przez cały czas.

Jak zrobić makijaż?

Perfekcyjny makijaż zaczyna się od idealnego podkładu. Wielu zapewne słyszało o superskutecznym konturowaniu, które dosłownie zmienia twarz nie do poznania. Najważniejsze jest przestrzeganie jednej ogólnej zasady: musisz przyciemnić obszary, które chcesz ukryć i podkreślić te, na których chcesz się skupić.

Kształt brwi ustalamy według dwóch zasad. Szerokość brwi powinna być równa szerokości górnej wargi. Szerokie brwi są dobre, jeśli masz duże oczy i chcesz zrównoważyć twarz. Ale małe oczy z szerokimi brwiami mogą wydawać się bardzo małe.

Rozważ odległość między brwiami a oczami. Jeśli masz wysoko osadzone brwi, szerokie pomogą zrównoważyć proporcje Twojej twarzy. Jeśli odległość od oczu jest niewielka, brwi powinny być cieńsze, w przeciwnym razie na twarzy pojawi się zmarszczony wyraz.

Ale strzałki wokół oczu można narysować w ten sposób.

Jeśli malujesz oczy w zaciszu swojego domu, użyj łyżki. To najłatwiejsza i najszybsza opcja, w której prawdopodobieństwo błędu jest zminimalizowane.

Nie zapominajmy o kartach plastikowych. Inną możliwą odmianą jest karta kartonowa lub plastikowa. Najważniejsze jest, aby ustawić właściwy kierunek, a wszystko inne pójdzie jak w zegarku.

Aby uniknąć trzymania zbędnych materiałów w dłoni, przyklej taśmę. Sprawdzona opcja dla „leniwych”: odetnij kawałek taśmy, przyciśnij raz do grzbietu dłoni, aby poluzować chwyt, i przyklej do zewnętrznego kącika oka.

Aby długo podkręcić rzęsy, trzeba rozgrzać szczypce suszarką do włosów.

Możesz uniknąć bałaganu i sklejania się rzęs, jeśli przed nałożeniem tuszu zetrzesz nadmiar z szczoteczki.

Istnieją dwa sposoby, aby Twoje usta były pulchne. Możesz je rozświetlić, nakładając lekki korektor wokół konturu lub wystarczy rozjaśnić usta wewnątrz konturu i dopiero wtedy nałożyć pomadkę.

Czytaj także: Naturalne piękno: 7 zasad piękna, aby wyglądać idealnie bez makijażu.