9 małych nawyków, które mogą radykalnie zmienić Twoje życie w ciągu roku!

Mówią, że do wielkich celów trzeba robić małe kroki. Nikt nigdy nie zaczął nowego życia w taki sposób, od zera. Musisz się przygotować. To wszystko wydaje się szalenie skomplikowane i może ostatecznie prowadzić do stresu, dlatego zaleca się zacząć od drobnych zmian.

Aby nie stracić motywacji, trzeba stopniowo przyzwyczajać się do transformacji. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 9 nawyków, które zdecydowanie powinnaś w sobie zaszczepić. Nie będą wymagały nagłego wyjścia ze strefy komfortu, ale poprowadzą Cię właściwą drogą.

Nie reaguj natychmiast na wiadomości

W dzisiejszym świecie umiejętność podejmowania szybkich decyzji jest bardzo ceniona, ale lepiej się zatrzymać i pomyśleć o sobie. Dodaj dwa wyrażenia do swojego codziennego życia: „Dam ci znać” i „Odezwę się później”. Możesz więc przemyśleć decyzję, ale nie zgadzać się ze wszystkim, co oznacza, że ​​racjonalnie rozdzielasz swój czas.

Naucz się widzieć więcej rzeczy

Wyrób sobie nawyk wykonywania przynajmniej jednego zadania każdego dnia. Niech to będzie coś zupełnie przyziemnego – na przykład lekki porządek, zmywanie naczyń, bieganie i tak dalej. W końcu zrozumiesz, że problem nie leży w działaniu, ale w tym, że zawsze odkładasz to na później. Po przeszkoleniu w zakresie prostych zadań śmiało przejdź do bardziej ambitnych zmian.

Zrób sobie dzień wolny od mediów społecznościowych

Daj sobie jeden dzień w tygodniu bez mediów społecznościowych i gadżetów. Byłaś w nich wystarczająco dużo przez cały tydzień. Staraj się spędzać czas z bliskimi, poświęć ten czas na hobby, idź na spacer. Na przykład całą niedzielę możesz przeznaczyć na to i nigdy nie korzystać z Internetu. Wtedy sama nie będziesz chciał tak często tam wracać.

Przygotuj się z wyprzedzeniem na kolejny dzień

Nowy dzień zacznie się łatwiej, jeśli przygotujesz się do niego z wyprzedzeniem. Na przykład wieczorem spakuj torbę, ugotuj lunch do zabrania ze sobą, wyprasuj ubrania. Spróbuj wykonać ten plan. Tym samym kolejny poranek zacznie się bezproblemowo, czyli w końcu będziesz mogła spędzić go tak, jak chcesz – nawet więcej śpiąc.

Nie rozpraszaj się podczas posiłku

Jesz wielokrotnie więcej, gdy jednocześnie rozprasza cię telewizor lub komputer. Poza tym wszystko robisz mechanicznie i prawie nie posmakujesz jedzenia. Ogarnij się i zjedz bez używania telefonu: nie będzie łatwo, ale od razu poczujesz różnicę.

Pracuj ze stoperem

Technika Pomodoro jest idealna dla tych, którzy dopiero uczą się produktywności. Istotą metody jest to, że pracujesz w interwałach – 25 minut pracy i 5 minut odpoczynku. Po trzech „turach” zrób sobie półgodzinną przerwę. Stopniowo będziesz mogła dostosować ten system do siebie, ale zaleca się zacząć od 25 i 5 minut.

Zostaw telefon w innym pokoju

Telefon znajdujący się w zasięgu ręki jest łatwiejszy do automatycznego wyłączenia. Więc wszystkie twoje alarmy zostaną uśpione i ostatecznie ulegniesz pokusie dłuższego snu. Lepiej, gdy telefon jest po drugiej stronie pokoju: przynajmniej wstaniesz, żeby go wyłączyć, a potem nie będziesz chciała iść do łóżka.

Pomyśl zanim kupisz

Jeśli spodobała Ci się rzecz w sklepie, nie spiesz się, aby ją kupić. Daj sobie kilka dni na zastanowienie. A jeśli rozumiesz, że ten konkretny produkt jest dla Ciebie niezwykle potrzebny, możesz go kupić. 

Zapisz swoje pomysły

Dobre myśli często przychodzą w najbardziej nieoczekiwanym momencie, więc najważniejsze jest, aby ich nie przegapić. Staraj się zapisywać wszystko, co przychodzi Ci do głowy na papierze lub w notatkach w telefonie. Więc na pewno nie przegapisz ciekawego pomysłu i nie będziesz się później martwić, że od razu o nim zapomniałaś.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!