9 przydatnych trików kuchennych, o których nawet nasze mamy nie wiedziały!

Jak obrać cebulę? Jak przygotować pyszny deser jabłkowy? Jak przygotować jajka w piekarniku? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Porady w kuchni

1. Jeśli mąż jest głodny i niecierpliwie czeka na obiad, a nie masz czasu na kulinarne arcydzieło, przygotuj jajka w piekarniku. Włóż 15 jajek do piekarnika w temperaturze 180 stopni Celsjusza. Piecz jajka przez 25-30 minut. Otrzymasz niezwykły, smaczny i co najważniejsze zdrowy obiad.

2. Niektóre gospodynie domowe próbują zrobić domowy chleb. Ale z ciasta drożdżowego można zrobić ciasta, które są wspaniałą przystawką. Wystarczy pokroić ciasto na cienkie arkusze i położyć je na grillu.

3. Krojenie cebuli może stać się prawdziwym wyzwaniem. Płaczę tylko na myśl o tym zabiegu. Aby sobie to ułatwić, kup obieraczkę do warzyw, która kosztuje kilka euro, ale ułatwi ci pracę na kilka lat. W ten sposób łatwo i łatwo uzyskasz bardzo cienkie plasterki cebuli!

4. Jeśli masz ochotę na pyszny deser, ale nie masz pomysłu, jak zachwycić kubki smakowe, przygotuj deser ze śmietaną i truskawkami. Zapewniam, że ani przez chwilę nie pożałujesz, zwłaszcza, że ​​łatwo się gotuje.

5. Spaghetti jest trudne do przechowywania, zwłaszcza po otwarciu opakowania. Aby uprościć to zadanie, trzymaj makaron w okrągłym pudełku z frytkami.

6. Aby zachować właściwości przypraw na dłużej i zapobiec ich rozprzestrzenianiu się, zamknij opakowanie za pomocą klipsów biurowych.

7. Czasem gotujemy według przepisu. Oto sztuczka, która pomoże ci. Przepis zawsze będzie na twoich oczach i nie będziesz musiał dotykać papieru brudnymi rękami.

8. Aby łatwiej było usunąć pestki z czereśni, będziesz potrzebować specjalnego narzędzia, które możesz wykonać samodzielnie, wyginając boczne zęby widelca.

9. Chcesz zrobić coś słodkiego i zdrowego? Możesz gotować krążki jabłek w cukrze. To będzie prawdziwa uczta.

Czytaj więcej: Projekt kuchni: 3 rzeczy, które kosztują dużo pieniędzy, ale na dłuższą metę są bezużyteczne!