9 błędów w stylu biznesowym, które sprawią, że będziesz brzydko wyglądała

Ogromne znaczenie ma umiejętność stworzenia idealnego biznesowego stylu ubioru. Rozważ 9 najczęstszych błędów popełnianych przez kobiety przy tworzeniu biznesowego wyglądu.

Czarny, czarny i jeszcze bardziej czarny

Bardziej odpowiednie jest wybranie jednej ze stylowych kombinacji kolorystycznych odzieży biurowej: szaro-niebieskiej lub beżowo-czerwonej, będziesz wyglądać lepiej i będziesz zwracała uwagę kolegów z pracy. 

Biżuteria nie pasująca do biura

Odpowiednio dobrane dodatki modowe: kolczyki, apaszki, zawieszki na łańcuszku ozdobią biznesową kobietę i nadadzą jej oryginalnego kobiecego wyglądu.

Drzewko świąteczne

Noszenie dużej ilości drogiej biżuterii do pracy jest oznaką złego gustu. Akcent w stroju powinien być jedną lub maksymalnie dwoma rodzajami biżuterii – nie więcej. 

Zbyt surowy styl

Kobiety biznesu powinny podążać za trendami mody. Zbyt surowy, wręcz ascetyczny styl ubioru będzie wskazywał na nieumiejętność podążania za kluczowymi trendami sezonu. Nie staraj się być nudną i niepozorną osobą.

,,Super kobieta”

Nawet jeśli jesteś super kobietą, musisz przychodzić do biura w ciuchach, które najlepiej odpowiadają wymogom firmowego dress code’u. W wolnym czasie możesz ubierać się tak, jak chcesz.

Bądź sexy

Demonstrowanie swojej seksualności w ubraniu w pracy to zła decyzja. Twój styl ubioru może być źle zinterpretowany. Możesz wyglądać elegancko w spódnicy mini i garniturze do spodni.

,,Wolny piątek”

Niektóre urzędy pozwalają swoim pracownikom odejść w piątek od surowego dress code’u. Nie powinnaś nadużywać takich „odpustów”, bo w godzinach pracy masz zarówno spotkania biznesowe, jak i spotkania ze swoimi współpracownikami.

Ażurowe rajstopy

Styl biurowy wymaga obecności rajstop o każdej porze roku. Jednak nigdy nie noś rajstop kabaretek do pracy, bez względu na to, czy są czarne czy cieliste. Dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem będzie zakup cienkich rajstop dopasowanych do skóry Twoich nóg.

Nieprawidłowy makijaż

Teraz nie można zmusić żadnej kobiety do pójścia do pracy bez stosowania kosmetyków. Wybierz makijaż beżowy, aby podkreślić swoją naturalną ekspresję.

Nie popełniaj błędów w tworzeniu stylu biznesowego. W biurze nie liczą się Twoje dane zewnętrzne, ale umiejętności biznesowe. Niech Twoje motto brzmi: „umiar we wszystkim”, a będziesz świetnie wyglądać w środowisku biurowym.