8 życzeń, których nie powinnaś już odkładać!

Żyjesz w szaleńczym tempie, więc kiedy masz wolny czas, wolisz go przeznaczyć na relaks, komunikację z bliskimi i rozrywkę. A spełnienie pragnień odkłada się na przyszłość i stopniowo zamienia w nawyk. Ale aby czuć się szczęśliwym i cieszyć się życiem, musisz przełożyć swoje plany na rzeczywistość. Zebraliśmy kilka przykładów życzeń, które powinnaś spełnić już teraz.

Pragnienie bycia lepszym

Jeśli coś nie pasuje do Twojego charakteru, wyglądu czy przyzwyczajeń, przestań odkładać pracę nad sobą na później. Każda zmiana na lepsze to ciężka praca. Więc nie oczekuj szybkich rezultatów i zacznij zmieniać w dowolnym momencie. Czasami wprowadzenie pożądanych zmian może zająć miesiące lub lata.

Każdego dnia rób coś, co przybliży Cię do celu. Aby to zrobić, nie trzeba mieć dużo wolnego czasu, energii ani zasobów materialnych. To w zupełności wystarczy, aby utrzymać choćby niewielki postęp. Utrzymywanie motywacji i stawianie małych kroków do przodu prędzej czy później doprowadzi Cię tam, gdzie chcesz.

Chęć robienia czegoś, co lubisz

Bardzo trudno jest ciągle zmuszać się do robienia czegoś, co jest dla ciebie zupełnie nieinteresujące. Zwłaszcza jeśli doskonale wiesz, na co chciałabyś poświęcić swój czas i energię. Przestań odkładać chęć zmiany pracy lub nauczenia się nowego hobby. Jeśli naprawdę tego chcesz, czas przestać czekać, aż taka okazja pojawi się na Twojej drodze. Jedyną słuszną decyzją jest stworzenie go samemu.

Zasada „weź to i zrób to” działa, jeśli nie chcesz usprawiedliwiać swojego lenistwa. Jeśli nie zmienisz tego, co Ci teraz nie pasuje – nawet nie licz na to, że z czasem wszystko się poprawi. Twój poziom niezadowolenia tylko wzrośnie.

Pragnienie, by nie czuć się już wobec kogoś dłużnikiem

Nikt nikomu nic nie jest winien – to słowa, które warto powtarzać jak najczęściej. Wszystko, co ludzie robią dla kogoś innego, wynika wyłącznie ze szczerej chęci pomocy, a nie z obowiązku. Możesz zauważyć tendencję do poczucia winy, gdy musisz odrzucić czyjąś prośbę lub tendencję do porzucania wszystkiego, co robisz, aby wkroczyć i poprawić czyjeś życie.

Nie działaj z poczucia obowiązku – to nie doprowadzi do niczego dobrego. Przestań więc odkładać na później spełnienie swojego pragnienia uwolnienia się od nadmiernych zobowiązań. Zanim cokolwiek zrobisz, przeanalizuj prawdziwe powody swojej decyzji.

Chęć przezwyciężenia swoich lęków

Każda osoba, bez wyjątku, czegoś się boi. I nie ma zabawnych ani głupich lęków. To, co czyni cię tchórzem, to nie twój strach przed czymkolwiek lub kimkolwiek, to tylko twoja niezdolność do zmuszania się i działania pomimo swoich emocji. Jeśli pragniesz przezwyciężyć swoje lęki lub po prostu zrobić coś, czego się boisz, nie zwlekaj. Z czasem uczucie niepokoju będzie się tylko nasilać i podjęcie decyzji stanie się dla Ciebie znacznie trudniejsze. Nie wymaga od ciebie spokoju ani odwagi, po prostu pozwól sobie na ryzyko i zrób wszystko, co w twojej mocy, aby osiągnąć wynik.

Chęć wygodnego życia

Nawet jeśli wynajmujesz mieszkanie i żyjesz z poczuciem, że nie zostaniesz tu na długo, nie zapomnij stworzyć sobie komfortowych warunków. Po co znosić niedogodności i odkładać zakup potrzebnych rzeczy, jeśli możesz czuć się dobrze tu i teraz. Zadzwoń do majsterkowicza, aby naprawił kran, kup biurko, aby oszczędzić sobie pleców lub wykonaj małą kosmetyczną naprawę i stwórz atmosferę komfortu w mieszkaniu. Przestań odkładać na przyszłość – Twoje samopoczucie i nastrój zależą od warunków, w jakich żyjesz teraz.

Chęć prowadzenia zdrowego trybu życia

To bardzo godne pochwały, że myślisz o tym, jak możesz zadbać o swoje zdrowie. Ale jeśli chęć rozpoczęcia ćwiczeń, zdrowego odżywiania i trzymania się zdrowych nawyków jest ciągle opóźniana, twoje dobre intencje są nic nie warte. Przestań odkładać zmiany stylu życia. Im później zaczniesz traktować siebie z uwagą i troską, tym bardziej prawdopodobne jest, że staniesz w obliczu chorób przewlekłych i innych problemów, których nie można już rozwiązać bez interwencji medycznej.

W rzeczywistości prowadzenie zdrowego stylu życia nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Nie wymaga to dużych nakładów czasu, wystarczy chęć pozbycia się złych nawyków.

Chęć powiedzenia ludziom, co cię trapi

Jeśli coś cię niepokoi, musisz powiedzieć o tym osobie, której słowa lub działania wywołały twój niepokój. Im szybciej to zrobisz, tym łatwiej będzie Ci rozwiązać problem i dojść do porozumienia. Nie powinnaś ukrywać swoich emocji, udawać, że wszystko ci pasuje, ani bać się, że wyjdziesz na egoistkę. Jeśli chodzi o Twój komfort, musisz działać. Co więcej, odpowiednia osoba wysłucha Cię i z pewnością uwzględni wszystkie Twoje życzenia lub prośby.

Pragnienie bycia sobą

Inni mogą Cię nie zaakceptować – Twoich dziwactw, emocji, nawyków, zainteresowań. Ale nie są do tego zobowiązani. Wszystko, czego się od nich wymaga, to pełen szacunku stosunek do ciebie. A jeśli cię nie rozumieją, możesz przestać komunikować się z takimi ludźmi. Przestań odkładać pragnienie bycia sobą. Ci, którym naprawdę na tobie zależy, i tak cię zaakceptują. Nie bój się być zabawną, niezręczną, głupią itp., nie czyni cię to złym człowiekiem ani nie utrudnia komunikacji ze sobą. Doceń swoje wewnętrzne poczucie wolności i nie pozwól nikomu wokół siebie krytykować Cię za to, kim jesteś.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!