8 zagadek dla dzieci, na które dorośli nie potrafią odpowiedzieć

Jeśli masz dziecko w szkole i przynajmniej raz otworzyłaś podręcznik do matematyki, musiałaś być zdezorientowana. Zadania dzieci wydają się tak skomplikowane, że jedyne, co możemy zrobić, to wzruszyć ramionami.

Ale prawda jest taka, że ​​zadania są dość łatwe, a dzieci z łatwością sobie z nimi poradzą. Oto kilka zadań dla współczesnych dzieci, których rozwiązanie może Ci zająć trochę czasu. 

Zagadka 1

W którą stronę jedzie autobus?

Zagadka 2

Mariusz jest mniejszy od Łukasza, ale większy od Władka. Laura jest starsza od Dominiki, która z kolei jest starsza od Mariusza. Łukasz jest starszy od Laury. Kim jest środkowe dziecko?

Zagadka 3

Co przedstawia obrazek?

Zagadka 4

Cztery kobiety mogą upiec cztery ciasta w cztery godziny. Ale ile ciastek może upiec osiem kobiet w osiem godzin?

Zagadka 5

Albańscy naukowcy wynaleźli radar, który bezbłędnie wykrywa obce samoloty. Potrafią określić ze 100% dokładnością, czy samoloty pojawiające się na ekranie należą do nich czy do wroga. Jak to jest możliwe?

Zagadka 6

Przesuń zapałkę, aby uzyskać dobre równanie.

Zagadka 7

Jakiej części Domina brakuje?

Ile arbuzów jest na zdjęciu?

Odpowiedź 1: Autobus jedzie w lewo, ponieważ drzwi nie są widoczne na zdjęciu.

Odpowiedź 2: Dominika jest środkowym dzieckiem.

Odpowiedź 3: Nic.

Odpowiedź 4: 16 tortów. Jeśli 4 kobietom w ciągu 4 godzin uda się upiec 4 ciasta, to w ciągu godziny upieką tylko jedno ciasto. Oznacza to, że te kobiety upieką 8 ciastek w 8 godzin (jedno ciastko na godzinę). A jeśli podwoimy liczbę kobiet, podwoi się też liczba tortów wykonanych w ciągu 8 godzin, czyli 16 tortów.

Odpowiedź 5: Albania nie ma własnych samolotów.

Odpowiedź 6: Przesuwając pojedynczą zapałkę możesz zmienić liczbę 9 na 3, a minus na plus, aby uzyskać następujące równanie: 3 + 5 = 8.

Odpowiedź 7: Brakuje elementu odpowiadającego literze b.

Odpowiedź 8: Na zdjęciu jest 8 arbuzów. Nigdzie nie jest napisane, że muszą być całe.