8 sztuczek odchudzających, które faktycznie działają

Dodatkowa waga nikomu nic nie dała. Ani też wyczerpujące diety, jeśli o to chodzi. Kiedy zrozumiesz, że konieczne jest schudnięcie, oznacza to, że weszłaś na właściwą drogę. Aby jednak nie męczyć ciała wyczerpującymi dietami, przestrzegaj tych zasad, a znacznie łatwiej uzyskasz pożądane rezultaty.

Zrezygnuj z radykalnych diet

Brzmi to paradoksalnie, ale czasami musimy więcej jeść, żeby schudnąć. Jeśli Twoja codzienna dieta zawiera do 1200-1500 kalorii, organizm staje się zestresowany i zamiast przekształcać tłuszcz w energię – zaczyna go magazynować. Dlatego zamiast radykalnej diety zrezygnuj tylko z niektórych produktów. Na przykład zastąp słodycze orzechami i pokarmami bogatymi w witaminę C, jedz ryby zamiast fast foodów i pij naturalne soki zamiast coli.

Pozwól, aby układ trawienny oddychał

A jednak od czasu do czasu dobrze jest pozostać głodnym, aby układ trawienny mógł „oddychać”. Aby nie zmniejszać dziennego zapotrzebowania na kalorie, jedz dużo rano, trochę mniej na obiad i prawie nic na kolację, aby układ trawienny pozostał zrelaksowany przez 16 godzin. Najpopularniejszymi produktami do rozładunku są kasza gryczana, kefir, jabłka, ogórki, pokarmy białkowe i arbuzy.

Jedz regularnie, ale małe porcję

Im mniejsza porcja, tym wolniej ją spożywamy, a więc tym zdrowiej. Nawyk jedzenia małych, zróżnicowanych porcji, staranne przeżuwanie każdego kawałka to jedna z najprostszych inwestycji w Twoje długoterminowe zdrowie. Naucz się również jeść w tym samym czasie. W ten sposób mózg przyzwyczai się do nowej diety i we właściwym czasie wywoła uczucie głodu.

Spożywaj błonnik

Błonnik szybciej wywołuje uczucie sytości, wspomaga szybsze trawienie, obniża poziom cholesterolu i kontroluje poziom cukru we krwi. Najwięcej błonnika zawiera kapusta, marchew, buraki, szpinak, awokado, jabłka, jagody, fasola, ciecierzyca, groch, płatki owsiane, otręby, nasiona słonecznika, len, chia i orzechy włoskie. Dieta bogata w białko i błonnik to klucz do zdrowego organizmu.

Pij dużo wody

Jeśli jadłaś godzinę temu i nadal jesteś głodna. Właściwie możesz być… spragniona! Dietetycy twierdzą, że dobrze jest wypić szklankę wody i odczekać 10-15 minut. Często znika uczucie głodu. Optymalna dzienna ilość to 20 ml wody na kilogram masy ciała. Nie polecamy zastępowania wody sokami, kawą, jogurtem lub innymi napojami, ponieważ spora część płynu nie zostanie przyswojona przez organizm.

Pij zieloną herbatę

Zielona herbata poprawia jakość snu, działa przeciwzapalnie, zmniejsza stres oksydacyjny (co przyczynia się do gromadzenia tłuszczu na brzuchu), jest dobrym źródłem polifenoli (które chronią skórę przed przedwczesnym starzeniem), obniża poziom cholesterolu we krwi oraz zwalcza nadmiar estrogenu (który prowadzi do wahań nastroju i stresu). Prawdziwy prezent dla każdej kobiety.

Zamień codzienne zadania w aktywność fizyczną

Jeśli chcesz schudnąć, musisz być energiczna, pozytywna i aktywna. A energiczna niekoniecznie oznacza, że ​​musisz uprawiać sport. Możesz być energiczna i dużo się poruszać, nawet podczas sprzątania, wyprowadzania psa lub komunikowania się z innymi ludźmi. Tańcz podczas gotowania, ćwicz w pracy, chodź po schodach zamiast jeździć windy, czytaj na głos – bycie aktywną jest łatwiejsze niż się wydaje.

Śpij dobrze

Nawyk spania krócej niż 7 godzin na dobę prowadzi do przybierania na wadze. Ale zbyt dużo snu też nie jest zdrowe. Naukowcy wykazali, że osoby, które śpią więcej niż 10 godzin dziennie, doświadczają wzrostu wskaźnika masy ciała. Ponadto, według badań, ci, którzy śpią 8-9 godzin, spożywają średnio o 400 kalorii mniej niż ci, którzy śpią 6-7 godzin lub więcej niż 9 godzin dziennie.