8 super przydatnych wskazówek, aby mieć piękne paznokcie i stopy!

Nasze stopy bardzo cierpią z powodu szybkiego tempa współczesnego życia i niewygodnych butów, które mogą mieć wpływ na nasze zdrowie. Ale musimy o nie dbać, ponieważ są również częścią naszego ciała. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać!

1. Utrzymuj stopy w suchości

Wilgoć zamienia stopy w żyzną glebę dla grzybów i bakterii. Aby utrzymać je w suchości, wybieraj buty wykonane z naturalnych materiałów, które pozwalają skórze oddychać. Nie noś tych samych butów przez kilka dni z rzędu i pozwól stopom wyschnąć po kąpieli.

2. Zadbaj o swoją skórę

Nałóż krem ​​na całą stopę, ale unikaj obszaru między palcami. W przeciwnym razie ryzykujesz zarażeniem grzybem. Dla najlepszego efektu zaopatrz się w skarpetki do pedicure. Przyjemnie się w nich spać, a rano – nogi stają się gładkie jak u dziecka!

3. Prawidłowo obcinaj paznokcie

Moczyć stopy w ciepłej wodzie przez 15 minut. Obcinaj tylko wypukłe paznokcie, nie zaokrąglaj ich i nie obcinaj paznokci zbyt krótko, aby zapobiec przenikaniu infekcji pod paznokciem. Nie dotykaj skórek, ponieważ chronią one korzeń paznokcia przed bakteriami. I nie zapomnij nawilżyć paznokci po obcięciu.

4. Potraktuj stopy solą

Jeśli masz wrastające paznokcie, rozpuść łyżkę soli w litrze wody i mocz stopy w otrzymanym roztworze na 15-20 minut. Usuń brud spod paznokcia za pomocą nici dentystycznej i potraktuj obszar środkiem antyseptycznym. Nałóż plaster i powtarzaj procedurę każdego dnia. Jeśli nie przejdzie, skonsultuj się z lekarzem.

5. Masuj stopy

Masaż jest dobry do pozbycia się zmęczenia, poprawy krążenia krwi i przedłużenia zdrowia nóg. Naukowcy wykazali, że masaż spowalnia starzenie się skóry i ma zbawienny wpływ na cały organizm. Oto kilka przydatnych technik masażu.

6. Użyj pumeksu

Tylko na suchej skórze! Wiele osób używa pumeksu po moczeniu stóp w ciepłej wodzie. Ale kiedy stopy są mokre, trudniej jest zidentyfikować problematyczne obszary. Ponadto pęknięcia rozszerzają się i zwiększają ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji.

7. Rozpieszczaj się kąpielami

Dodaj powyższe składniki do wody i moczyć stopy przez 15-20 minut. Soda oczyszczona działa leczniczo i dezynfekująco, a żel i olejki eteryczne nadają stopom długotrwały i delikatny aromat.

8. Nawilż stopy

Najlepiej używać olejków, ponieważ lepiej wchłaniają się w skórę niż balsamy; lub kremy na bazie emolientów i składników naturalnych, takich jak wazelina, gliceryna czy lecytyna. Nie nakładaj kremu między palce, ponieważ mogą wystąpić infekcje grzybicze.

Czytaj także: 7 roślin, które przynoszą do domu szczęście i bogactwo. Dzięki nim od razu poczujesz się lepiej