8 sekretów Francuzek, które pomagają im wyglądać świeżo i elegancko

Francuzki są wyjątkowe, wyróżniają się zadbanym, młodzieńczym wyglądem nawet w dojrzałych latach. Oni nie boją się starości, a naukowcy niedawno udowodnili, że średnia długość życia kobiet w tym kraju jest wyższa niż np. Brytyjek. Jak oni to robią?

1. Wino

Spożycie napojów alkoholowych we Francji jest nie mniejsze niż na przykład u nas, ale kultura jest zupełnie inna. Francuzki piją inaczej, mogą spokojnie wypić lampkę wina do kolacji, ale nie więcej. Długo rozciągają przyjemność jednej szklanki. Powolne picie nie pozwala się upić.

2. Francuski obiad

Francuzi jedzą przy stole, a nie przed telewizorem, bo lubią jeść. Jedzenie przed telewizorem oznacza niekontrolowanie ilości zjedzonego jedzenia i złe przeżuwanie go.

3. Małe porcje

Francuzi kochają wino, rogaliki, tłuste potrawy, ale ten naród nie ma otyłości. Wyjaśnienie tego paradoksu jest proste – jedzą o połowę mniej niż np. Amerykanie. Jedzą mało, ale co chcą.

4. Aktywne życie towarzyskie

Przede wszystkim powiązania społeczne poprawiają nastrój i zwiększają radość życia. Po drugie, kontakt społeczny stwarza bodziec do posiadania pięknych paznokci, włosów, skóry, dłoni i stóp. No i oczywiście sukienka godna prawdziwej damy.

5. Komfort

Francuzki nigdzie się nie spieszą, mają czas na sen i picie kawy, a komfort osobisty jest ważniejszy niż cokolwiek innego. Kobiety spędzają czas z rodziną, ale nie zapominają o wygodzie osobistym. Generalnie babcie francuskie nie są gotowe poświęcić się całkowicie swoim wnukom. Może dlatego wyglądają tak dobrze.

6. Odzywianie

Odżywianie Francuzek można nazwać idealnym. Im mniejsza porcja, tym wolniej ją spożywamy, a więc tym zdrowsza. Nawyk jedzenia małych, zróżnicowanych porcji, staranne przeżuwanie każdego kawałka to jedna z najprostszych inwestycji w długoterminowe zdrowie.

7. Naturalnosc

W ogóle nie dbają o narzucone zasady piękna. Śmiało malują usta jasną szminką i to chyba jedyny kosmetyk w ich makijażu. Ale z reguły podążają za trendem „au naturale” i wybierają bardzo naturalne odcienie makijażu lub szminki. Starają się wyglądać jak najbardziej naturalnie i nie rozpoznają makijażu totalnego.

8. Bilans wodny

Wskazane jest rozpoczęcie dnia od szklanki czystej, świeżej wody: pomoże to organizmowi obudzić się i uruchomić układ trawienny. Następnie w ciągu dnia trzeba wypić 2 – 2,5 litra. woda. Wtedy skóra nabiera elastyczności, drobne zmarszczki są wygładzone, wszystkie układy funkcjonują wyraźnie