8 rzeczy, których używamy na co dzień, nie wiedząc, jakie jest ich prawdziwe zastosowanie!

Dziś opowiem Wam o tym, co mnie osobiście zachwyciło – tyle razy w życiu patrzyłam na te rzeczy i nigdy nie domyślałam się ich przeznaczenia. Do niedawna…

#1. Dysk wewnątrz plastikowego korka

Prawdopodobnie zauważyłeś od dzieciństwa, że ​​pod każdym plastikowym korkiem (od napojów gazowanych) kryje się miękki dysk. Nie jest to oznaczenie potwierdzające zgodność z określonymi normami lub zawierające specyfikacje podane przez producenta. Rzeczy są prostsze, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Bez tego dysku gazy wyjdą z plastikowej butelki.

#2. Klapka na rurze odkurzacza

Za pomocą klapki możesz zmniejszyć siłę ssania urządzenia, na przykład, jeśli wylot odkurzacza jest zablokowany przez zasłonę. W takim przypadku wystarczy otworzyć klapkę, siła ssania natychmiast zmniejszy się i będzie można puścić zasłonę.

#3. Pętla z tyłu buta

To nie tylko etykieta czy element dekoracyjny. Pętla spełnia jednocześnie kilka funkcji: przede wszystkim można ją wykorzystać do podciągnięcia buta, jeśli nie posiadamy łyżki do butów.

A ta pętla jest również przeznaczona do dodatkowego sznurowania wokół nogi – po raz pierwszy została opracowana dla wojska. No i ostatni cel – na tej pętli można powiesić buty do wysokiej jakości suszenia w każdych, nawet polowych warunkach.

#4. Mała śruba na skrzydle szyby zespolonej

W oknach plastikowych można zmieniać tryby w zależności od okresu letniego lub zimowego. – po prostu obróć ekscentryka. W przeciwnym razie twoje gumowe podkładki szybko się zużyją.

#5. Wypustki na literach F i J na klawiaturze

Naukowcy odkryli, że palce ludzi „mają tendencję do siedzenia” w sposób naturalny na klawiszach ASDF i JKL. Linia, na której znajdują się te klucze, nazywana jest „rzędem domowym”. A rolą tych myślników jest pomóc tym, którzy piszą metodą niewidomą (z oczami w monitorze) w odnalezieniu na poziomie sensorycznym miejsca każdego klawisza.

#6. Tłoczona powierzchnia wacika

Nie bez powodu wacik ma po obu stronach inną powierzchnię. Strona tłoczona służy do nakładania kosmetyków na twarz, a druga, odwrotnie, służy do demakijażu.

#7. Gąbka na mikrofon

Gąbka chroni mikrofon przed przeciągami pochodzącymi z zewnątrz lub z ust mówiącego. Dzięki niemu wszystkie te dźwięki nie są słyszalne na nagraniu.

#8. Dziura w patyczku do lizaka

Rolą dziurki jest zapobieganie wypadaniu karmelu z patyczka.

Czytaj więcej: 10 ciekawych zastosowań płynu do naczyń!