8 nietypowych zastosowań: do czego jeszcze służą jednorazowe serwetki w domach

Chusteczki jednorazowe to świetny wynalazek, który ma wiele zastosowań. Tutaj naszym celem jest przeanalizowanie najpopularniejszych zastosowań.

Smażenie steku

Jeśli przeczytasz przepis na smażenie steku, zobaczysz, że kawałek mięsa musi być dobrze wysuszony przed smażeniem. Dzięki temu skórka będzie chrupiąca. Idealnym pomocnikiem w tej sytuacji jest zwykła papierowa serwetka. Jest w stanie wchłonąć cały nadmiar wilgoci w krótkim czasie.

Przedłużenie trwałości świeżych liści

Kupując sałatę w większej ilości, od razu pojawiają się pytania dotyczące jej przechowywania. Jeśli liście sałaty zostaną umieszczone w lodówce, szybko zżółkną i stracą swój wygląd.

Aby tego uniknąć, wystarczy usunąć nadmiar wilgoci za pomocą papierowego ręcznika. W takim przypadku okres przydatności do spożycia liści sałaty znacznie się wydłuży.

Przechowywanie zieleniny

Zielenina nie gnije, ale wysycha zbyt szybko, przez co traci swój smak. Możesz zawinąć koperek, tymianek lub miętę w papierową serwetkę. Tym samym okres ważności wydłuży się znacznie o kilka dni. Możesz także użyć następującej techniki. Przed przechowywaniem namocz liście w wodzie na kilka sekund i zawiń je w jednorazowe ręczniki papierowe.

Filtr do kawy

Chcesz przecedzić kawę, ale nie masz pod ręką filtra? Wiele osób będzie zaskoczonych, ale papierowy ręcznik może być świetnym rozwiązaniem.

Wystarczy umieścić go na filiżance i przefiltrować płyn. Do tej techniki warto używać zwykłych ręczników papierowych bez różnych zapachów.

Demakijaż

Potrzebujesz zmyć makijaż, ale nie masz pod ręką niezbędnych narzędzi? W takim przypadku można lekko zwilżyć chusteczkę, odczekać kilka minut i kontynuować usuwanie.

Gotowanie bekonu w kuchence mikrofalowej

Podgrzanie plasterków bekonu w kuchence mikrofalowej spowoduje uwolnienie tłuszczu i rozpryski na ścianach. Możesz tego uniknąć w następujący sposób: możesz umieścić ręczniki między plastrami boczku. Nie wpłyną one na smak potrawy i czas gotowania. W rezultacie otrzymujesz pyszną przekąskę i nie musisz zmywać ścianek kuchenki mikrofalowej z tłuszczu.

Suszenie warzyw do sałatek

Wiele osób dokładnie myje warzywa przed przygotowaniem sałatki. Potem jest problem, bo nie ma sensu dodawać mokrych warzyw do sałatki. Możesz użyć następującej techniki: liście sałaty można wysuszyć, jeśli weźmiesz durszlak i położysz tam ręcznik papierowy. Kilkakrotne wstrząśnięcie wysuszy je równomiernie.

Moczenie cukru trzcinowego

Cukier trzcinowy z czasem twardnieje i traci swoje właściwości. Aby go przywrócić, umieść cukier w misce, przykryj wilgotnym ręcznikiem papierowym i wstaw do kuchenki mikrofalowej na około 30 sekund. Po pierwszej procedurze cukier stanie się znacznie bardziej miękki.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!