8 najczęstszych błędów w ubiorze, które popełniają kobiety

Każda kobieta dąży do idealnego wyglądu. To pielęgnacja skóry, włosów i schludny stylowy manicure. Ale ważne jest również zrozumienie podstawowych zasad łączenia ubrań, ponieważ „niewłaściwy” duet może zrujnować nawet najbardziej zweryfikowany wizerunek. A więc jakich stylowych błędów unikać w 2021 roku?

1. Sukienka koktajlowa i buty

Sukienka koktajlowa jest przeznaczona na wieczorne imprezy świąteczne, imprezy firmowe, przyjęcia z przyjaciółmi, więc bardziej odpowiednie są do niej czółenka. Nawet jeśli na zewnątrz jest chłodno, zabierz ze sobą eleganckie buty lub sandały na obcasie, aby zmienić buty.

2. Ciemne rajstopy i białe buty

Unikaj kontrastowych kombinacji. Pod ciemnymi rajstopami – tylko ciemne buty. W przypadku jasnych butów odpowiednie są rajstopy w kolorze cielistym, wiosną i latem można się bez nich obejść.

3. Rajstopy + sandały

To samo dotyczy sandałów. Nawet rajstopy cielesne sprawią, że obraz będzie ciężki i śmieszny, a grube kolorowe modele są dobre tylko dla blogerów modowych, to jest ich zadanie – rozbawić publiczność.

4. Sukienka koszulowa i buty!

Jeśli góra jest wystarczająco krótka, nie próbuj „rozciągać” do niej butów. Lepiej pomyśl o opcji z wiosenno-letnimi butami – stylowymi i nie gorącymi.

5. Kozaki do kolan + spódnica do kolan

Nie łącz kozaków do kolan ze spódnicą do kolan. Taki duet narusza proporcje kobiecej sylwetki, wizualnie sprawia, że ​​nogi są krótsze niż w rzeczywistości.

6. Dżinsy wsunięte w wysokie buty

Generalnie jest to kontrowersyjne stanowisko. Wielu z nas jest przyzwyczajonych do wkładania dżinsów do butów, ale ponieważ chudy tymczasowo opuścił modną scenę, lepiej nie ryzykować.

7. Kuloty z trampkami

Kuloty mają jedną istotną wadę – ukrywają wzrost. W połączeniu z trampkami model jest w stanie „skrócić” nawet długie nogi.

8. Spodnie i czółenka

Jeszcze niedawno dresy i klasyczne czółenka błysnęły zarówno na pokazach mody, jak i na ulicach miast. Teraz wręcz przeciwnie, wszystkie gwiazdy stylu ulicznego jednogłośnie porzucają absurdalną kombinację, która zasadniczo kłóci się z realiami codziennego życia.

Czytaj więcej: Koszule odmładzają: 25 pięknych strojów dla kobiet w wieku 50, 60 i 70 lat!