8 na 10 kobiet popełnia błędy podczas prania: Oto najpopularniejszy błąd!

Pralka to prawdziwy skarb. Nie wiemy, jak to było żyć bez niej. Dzięki niej nie marnujemy już dni na pranie. Naciskamy kilka przycisków i maszyna robi wszystko sama. Ale mimo to popełniamy błędy, które niszczą ubrania i pralkę. A najczęstszym błędem jest wkładanie ubrań do pralki bez wywracania ich na lewą stronę. Oto dlaczego jest to ważne.

Po co wywracać ubrania na lewą stronę?

Przed włożeniem ubrania do pralki zaleca się wywrócić je na lewą stronę. Wyjaśnienie jest banalnie proste. W ten sposób zachowasz kolor tkaniny na zewnątrz. Prawda jest taka, że ​​podczas prania tkanina traci kolor pod wpływem wody, temperatury i innych ubrań. A najłatwiejszym sposobem na ochronę i zachowanie intensywności koloru jest wywracanie ubrań na lewą stronę podczas prania.

Również kłaczki, włosy i inne zanieczyszczenia tekstylne nie pozostaną na ubraniach. Jednocześnie należy zauważyć, że wywracanie ubrań na lewą stronę przed włożeniem ich do pralki jest obowiązkowe nie tylko w przypadku elementów garderoby, ale także pościeli (kołdry, prześcieradła i poszewki na poduszki). A buty wkłada się do worka na pranie lub starej poszewki na poduszkę, żeby nie uszkodzić pralki.

Jednocześnie nie zapomnij zapiąć suwaka w dżinsach. I wszelkie inne ubrania z zamkiem błyskawicznym. Ostrza zamka błyskawicznego mogą uszkodzić inne ubrania i powierzchnię bębna. Dlatego zamki błyskawiczne muszą być zapięte. Upewnij się również, że w kieszeniach nie pozostały żadne monety, klucze ani inne drobne przedmioty, które mogłyby uszkodzić bęben i filtr pralki.

Zamki błyskawiczne muszą być zamknięte, ale musisz odwrotnie postąpić z guzikami. Mamy na myśli to, że muszą pozostać odpięte. Nie należy lekceważyć tej zasady, ponieważ podczas prania ubrania rozciągają się, a guziki dodatkowo uciskają materiał i szybciej się psuje.