8 elementów garderoby, które powinnaś usunąć ze swojej szafy

Trendy, które wyszły z mody, niestety wciąż można znaleźć. Niektóre z nich wyglądają dość śmiesznie, nieproporcjonalnie. Dodatkowo mogą podkreślić niedoskonałości sylwetki. Przekonaj się sama. 

Spódnica z wcięciem

Na tle spódnicy z półkolistym lub skośnym rozcięciem z przodu podkreślona zostaje niedoskonałość nóg i kolan.

Długa spódnica z rozcięciem z boku byłaby lepsza. Co więcej, tegorocznym trendem jest skośny krój, z wycięciem z tyłu, a nie z przodu.

Elementy garderoby podkreślające biodra

Kim Kardashian jest znana ze swojej figury klepsydry. W tym przypadku należy unikać podkreślania bioder, aby zrównoważyć wąskie biodra z szerokimi ramionami i stworzyć harmonijną sylwetkę.

Spodnie cullote

Spodenki wizualnie skracają długość nóg. I z tego powodu postać może przybrać zaokrąglony wygląd. Długie spodnie palazzo powracają w modzie.

Sukienki z falbankami

Sukienka z falbankami dodaje objętości tam, gdzie nie jest potrzebna. Kładzie nacisk w różnych miejscach, ze względu na wypukłą tkaninę. Lepiej wybrać strój monochromatyczny z pionowymi liniami, które opadają na dół sylwetki (od pasa w dół).

Za duże ubrania

Wielkie rzeczy nie są dla wszystkich. Na zaokrąglonej figurze typu „jabłko” ubrania oversizowe nie będą dobrze wyglądać. Lepiej wybrać ubrania o prostym kroju lub ubrania z wydłużoną górą (poniżej talii). Prostokątny kształt rozciąga sylwetkę od kulistej do prostszej (model na zdjęciu po prawej).

Zbyt ciasne i przeźroczyste ubrania

Prześwitujące i obcisłe ubrania nie są już modne. Wydaje się wulgarne. Kiedyś w takich strojach gwiazdy zhańbiły się na czerwonym dywanie, teraz taki styl jest oznaką złego gustu.

Jeansy skinny z niskim stanem

Grube fałdy, które zwisają nad spodniami, wyglądają nieestetycznie. Oceń sama.

Obcisłe dżinsy obkurczają naczynia krwionośne, a podskórna warstwa tłuszczu jest nierównomiernie rozłożona i unosi się do góry. Jak widać na powyższym zdjęciu, lepiej pasowałaby para workowatych dżinsów z wysokim stanem. „Miejski styl” jest dziś modny, pamiętaj o tym przy wyborze dżinsów.

Krótkie kurtki

Krótka kurtka jest postrzegana jako mała, jakbyś z niej wyrosła. Obecny trend w modzie to już nie dopasowane i krótkie ubrania, ale te o wydłużonym kroju.