8 błędów, których nie musisz popełniać, jeśli masz ponad 50 lat!

Chcę opowiedzieć o ośmiu błędach, których kobiety po pięćdziesiątce nie powinny popełniać. Podam przykłady z własnego doświadczenia.

#1. Przestań kupować rzeczy, których nigdy nie użyjesz.

Nie powinieneś kupować rzeczy do przyszłego użytku, ponieważ tylko zaśmiecają twoje mieszkanie, a ostatecznie nigdy ich nawet nie użyjesz. Kupiłem kiedyś wszystkie przybory kuchenne. W mojej szafie schowanych jest sześć kompletów nowiutkich garnków, chociaż jeden mi wystarczy. Czego teraz z nimi nie zrobię?

#2. Przestań zwracać uwagę na to, co mówią inni.

Ostatnio zawsze słuchałem opinii moich znajomych, ale nie musiałem brać wszystkiego, co mówią, za dobrą monetę. Z jakiegoś powodu z wiekiem stałem się bardziej naiwny i wrażliwy. Teraz mocno wiem, że wcale nie jest konieczne stosowanie się do wszystkich udzielonych ci rad.

#3. Przestań robić jasny makijaż

Uwielbiam jasny makijaż i robiłam to aż pewnego dnia otrzymałam certyfikat na darmową profesjonalną sesję makijażu. Po tym olśniło mnie, jak głupio czasami wyglądam z mnóstwem makijażu na twarzy. Zdałem sobie sprawę, że boki wyglądają co najmniej brzydko.

#4. Przestań żałować tego, co już minęło.

Przeżyłem ostatnie kilka lat pamiętając minione wydarzenia. Jakie to było głupie! Człowiek musi żyć tu i teraz. Mądrzej jest porzucić przeszłość, bo dopiero wtedy Twoje życie może nabrać nowego znaczenia i błyszczeć nowymi kolorami.

#5. Przestań myśleć, że jest za późno na naukę nowych rzeczy

Jeśli chciałeś nauczyć się haftować, jeździć konno lub mówić po angielsku, teraz jest ten moment, kiedy możesz to zrobić. Wcześniej też ciągle powtarzałam sobie, że nie mogę, a teraz mocno wierzę, że jeśli czegoś chcę, to mi się uda.

#6. Nie miejcie urazy do swojej rodziny.

Życie jest zbyt krótkie, by gniewać się na innych. Czasami denerwowałam się na dzieci. Teraz jestem pewien, że to była największa bzdura.

#7. Kup sobie nowe ubrania.

Przez długi czas myślałam, że w moim wieku nie ma już nic do odświeżenia mojej garderoby. Jednak z biegiem czasu zdałem sobie sprawę, że kupowanie nowych rzeczy podnosi mnie na duchu. Przestałem oszczędzać na sobie, a teraz bardzo często oddaję się nowym rzeczom.

#8. Przestań dawać siebie całego swoim bliskim.

Dla kobiety po pięćdziesiątce ważne jest, aby skupić się na sobie. Zawsze żyłem dla mojej rodziny i wydałem na nią kolosalne siły i zdrowie.

Teraz mocno wierzę, że panie po pięćdziesiątce powinny natychmiast pozbyć się tych ośmiu błędów. To nie tylko uprości ich życie, ale także doda siły. Wyjaśniłem ci wszystko szczegółowo na moim przykładzie, teraz wybór należy do ciebie.

Czytaj więcej: Jak wyglądać pięknie i naturalnie: 8 trików, które uwydatnią Twoje piękno

Leave a Reply