7 zasad, których przestrzegają wszystkie stylowe kobiety

Każda kobieta chce być elegancka i atrakcyjna bez względu na wiek. A najkrótsza droga do stylowego i atrakcyjnego wyglądu wiedzie przez szafę. Nie potrzebujesz markowych ubrań ani drogich akcesoriów, żeby dobrze wyglądać. Oto kilka prostych zasad, dzięki którym wyróżnisz się z tłumu i zamienisz w najprawdziwszą damę.

1. Schludny wyglad

Nie trzeba ubierać się drogo i modnie. Ale ubrania muszą być czyste i wyprasowane, ponieważ nawet drobny szczegół, taki jak porysowany but, może zagrozić całemu strojowi. Doświadczenie pokazuje, że można stworzyć elegancki strój nawet ze starych ubrań, o ile są schludne!

2. Uczucia miary

Moda musi być akceptowana w małych porcjach, inaczej będziesz wyglądać śmiesznie. Innymi słowy, unikaj skrajności. Nie można całkowicie zrezygnować z mody, ale obsesyjne i ślepe naśladowanie każdego stroju prezentowanego w magazynach kosmetycznych to wciąż nie najlepszy pomysł. Naucz się łączyć współczesne trendy w modzie ze swoim stylem i indywidualnością.

3. Minimalizm

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, że drogie oznacza proste i lakoniczne. Współczesna moda coraz częściej zwraca się w stronę minimalizmu, który jest najprostszym sposobem, aby wyglądać jednocześnie elegancko, kobieco i drogo. Jeśli nosisz proste, schludne i wysokiej jakości ubrania – nie możesz wyglądać tanio.

4. Klasyczne ubrania

Klasyczne elementy garderoby nigdy nie tracą na aktualności, dlatego nazywane są klasykami. Ołówkowa spódnica, czarna sukienka, zwężane spodnie, biała koszula, proste dżinsy, trencz, beżowe buty – wszystko to pasuje prawie do wszystkiego i będzie Ci służyć przez wiele lat. Proste i lakoniczne fasony są bardziej eleganckie niż te pretensjonalne. I są znacznie wygodniejsze.

5. Prawidłowa postawa

Prawidłowa postawa jest niemal synonimem elegancji. Aby zwrócić na siebie uwagę, wystarczy się rozprostować, wyprostować ramiona i trzymać głowę wysoko. Tak wygląda kobieta elegancka, ponętna i pewna siebie. Wierz lub nie, ale prawidłowa postawa może nawet zmienić Twój wzrost i sylwetkę.

6. Mocne strony

Jeśli masz piękną talię, nie wahaj się założyć paska. Jeśli masz długie nogi, noś buty w tym samym kolorze co spodnie, aby wyglądały na jeszcze dłuższe. Jeśli masz wdzięczną szyję, podkreśl ją naszyjnikiem. A jeśli jesteś pulchna, nie wahaj się podkreślić piersi wyrazistym dekoltem. Jednocześnie nie zapomnij ukryć swoich słabości. Np. jeśli jesteś drobna, noś ubrania z wysokim stanem.

7. Maniery

Nie są staromodne, a wręcz przeciwnie, są coraz bardziej cenione. Dobrze wychowana kobieta podbija swoją elegancją. Maniery przejawiają się w sposobie, w jaki mówisz, w sposobie prezentowania się, w sposobie poruszania się, ale także w sposobie noszenia torby.