7 zasad, których przestrzegają wszystkie stylowe kobiety

Każda kobieta chce być elegancka i atrakcyjna bez względu na wiek. A najkrótsza droga do stylowego i atrakcyjnego wyglądu wiedzie przez szafę. Nie potrzebujesz markowych ubrań ani drogich akcesoriów, żeby dobrze wyglądać. Oto kilka prostych zasad, dzięki którym zamienisz w najprawdziwszą damę.

1. Noś pastelowe kolory

Unikaj żywych, denerwujących kolorów i skomplikowanych wydruków. W palecie kolorów powinny dominować klasyczne odcienie, zaczynając od czerni i bieli (idealnej do wizerunku eleganckiej kobiety), a kończąc na pastelowych tonach, kremowych lub ciemnych odcieniach. Uniwersalnym wyborem dla wszystkich kobiet, jest beż.

2. Używaj akcentów

Pastelowe kolory są dobre, ale to nie znaczy, że nie możesz nosić ubrań w żywych kolorach. Indywidualność musi być zawsze na pierwszym miejscu. Pomarańczowy sweter może wyglądać elegancko, jeśli tego pragnie twoja dusza. Baw się kontrastami. Każda kombinacja, która brzmi nietypowo, wizualnie wygląda jeszcze bardziej nietypowo.

3. Baw się teksturą, kolorem i kształtem

W rzeczywistości moda jest nam dana, aby eksperymentować, bawić się nią i wyrażać naszą indywidualność. Nie bój się łączyć różnych stylów, kształtów i kolorów. Takie eksperymenty owocują świeżym, żywym, zapadającym w pamięć i prawdziwie eleganckim wyglądem.

4. Uczucia miary

Moda musi być akceptowana w małych porcjach, inaczej będziesz wyglądać śmiesznie. Innymi słowy, unikaj skrajności. Nie można całkowicie zrezygnować z mody, ale obsesyjne i ślepe naśladowanie każdego stroju prezentowanego w magazynach kosmetycznych to wciąż nie najlepszy pomysł. Naucz się łączyć współczesne trendy w modzie ze swoim stylem i indywidualnością.

5. Klasyczne ubrania

Klasyczne elementy garderoby nigdy nie tracą na aktualności, dlatego nazywane są klasykami. Ołówkowa spódnica, czarna sukienka, zwężane spodnie, biała koszula, proste dżinsy, trencz, beżowe buty – wszystko to pasuje prawie do wszystkiego i będzie Ci służyć przez wiele lat. Proste i lakoniczne fasony są bardziej eleganckie niż te pretensjonalne. I są znacznie wygodniejsze.

6. Schludny wyglad

Nie trzeba ubierać się drogo i modnie. Ale ubrania muszą być czyste i wyprasowane, ponieważ nawet drobny szczegół, taki jak porysowany but, może zagrozić całemu strojowi. Doświadczenie pokazuje, że można stworzyć elegancki strój nawet ze starych ubrań, o ile są schludne!

7. Minimalizm

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, że drogie oznacza proste i lakoniczne. Współczesna moda coraz częściej zwraca się w stronę minimalizmu, który jest najprostszym sposobem, aby wyglądać jednocześnie elegancko, kobieco i drogo. Jeśli nosisz proste, schludne i wysokiej jakości ubrania – nie możesz wyglądać tanio.