7 wskazówek, które sprawią, że będziesz wyglądać młodziej!

Czasy się zmieniły. Dziś 50-letnia kobieta uważana jest za kobietę w sile wieku. I wygląda to odpowiednio, także jeśli chodzi o fryzury. Fryzura jest doskonałym narzędziem odmładzania, gdy jest odpowiednio dopasowana. A jeśli nie wiesz, jaką fryzurę i kolor wybrać w wieku 50+, pomożemy Ci. Oto 7 wskazówek, które sprawią, że będziesz wyglądać młodziej.

Nie bój się krótkich fryzur

Długie włosy są trudne do ułożenia, jeszcze trudniejsze w pielęgnacji i bardzo wymagające. Z tego powodu coraz więcej kobiet rezygnuje z długich włosów na rzecz krótkich fryzur, które nadają większej swobody włosom i odświeżają ich wizerunek. Krótkie grzywki wyglądają stylowo, wyraziście i współcześnie.

Zadbaj o swoje włosy podwójnie, jeśli masz długie włosy

Z drugiej strony zaletą fryzur na długie włosy jest to, że mogą skutecznie zamaskować pojawiające się wraz z wiekiem niedoskonałości twarzy: zmarszczki, zmarszczki mimiczne, worki pod oczami, brązowe plamy, wyraźne naczynka itp. Ale włosy muszą być dobrze pielęgnowane, aby nie wywołać odwrotnego efektu.

Odcień skóry

Ludzka twarz składa się ze złożonej palety odcieni, nadawanych przez oczy, włosy, usta, brwi, rzęsy, cerę, piegi itp. Te odcienie są różne, ale harmonijnie łączą się w jeden ton, który może być ciepły, chłodny lub neutralny. Strzyżenie powinno być wybrane zgodnie z tym tonem.

Wykorzystuj nowoczesne techniki farbowania włosów

Kolor włosów jest równie ważny jak sama fryzura. Unikaj ciemnych odcieni, które podkreślają niedoskonałości skóry, na rzecz jasnych odcieni, uzyskiwanych dzięki nowoczesnym technikom farbowania włosów, takim jak balejaż, ombre itp. Siwe włosy mogą nabrać współczesnego wyglądu, jeśli zostaną ponownie ufarbowane na szary odcień.

Wybierz fryzurę, która dodaje objętości

Z wiekiem nasze włosy tracą swój dawny urok. Pasemka siwieją i stają się bardziej kruche, włosy tracą objętość, a odrosty nie są już tak wytrzymałe i elastyczne jak wcześniej. W związku z tym po 40-tce coraz trudniej jest sprawić, by Twoja fryzura wyglądała spektakularnie. Nie, jeśli wybierzesz fryzurę z objętością.

Unikaj żywych kolorów

Bez względu na to, jak popularne są, unikaj takich eksperymentów. Kolorowe pasemka włosów są dla młodych kobiet, ponieważ sprawiają, że wyglądają jeszcze młodziej. Ponadto nie pasują do starszych kobiet, ponieważ sprawiają, że wyglądają jeszcze starzej. Włosy w kolorze różowym, zielonym, niebieskim lub pomarańczowym wyglądają pretensjonalnie i nie na miejscu.

Wybierz asymetryczną fryzurę

Asymetria to klucz do modnego, kobiecego i ponętnego wyglądu. Jeśli chcesz się wyróżnić, nie wyglądając nie na miejscu i prowokująco, zrób asymetryczną fryzurę. Taka fryzura nigdy nie pozostanie niezauważona. Zwłaszcza jeśli jest dopasowana do kształtu twarzy. Asymetryczne fryzury na krótkie włosy są jednocześnie odważne i stylowe.