7 ubrań, których należy unikać w wieku 50+

Kobiety chcą być młode, stylowe i atrakcyjne, niezależnie od tego, czy mają 20, 40 czy 60 lat. Ale pogoń za młodością jest niebezpieczna. A kiedy osiągną dojrzały wiek, kiedy nie można ich nazwać starymi, ale już nie są młode, wiele kobiet popełnia błędy, które zamiast odmładzać, sprawiają, że wyglądają jeszcze starzej. Oto 7 błędów w odzieży, których należy unikać w wieku 50+.

Bezkształtne ubrania

Ubrania bezkształtne, które teoretycznie powinny ukrywać niedoskonałości Twojej sylwetki, w praktyce mają zupełnie odwrotny efekt. Sprawiają, że wyglądasz na większą, brakuje Ci wyrazistości i obciążają sylwetkę. W rezultacie wyglądasz dużo starzej. Naszą radą jest noszenie ubrań o jeden rozmiar większych niż nosiłaś normalnie.

Czarne ubrania

Tak, czerń to praktyczny i uniwersalny kolor, który pasuje do każdego innego koloru. Ale choć czerń jest modna, jest też niebezpieczna. Czarny kolor podkreśla niedoskonałości skóry i sprawia, że ​​twarz wygląda na zmęczoną. Jeśli nie jesteś gotowa, aby z niego zrezygnować, spróbuj rozcieńczyć go jasnymi odcieniami.

Długie spódnice w ciemnych odcieniach

Kiedy kobieta zakłada spódnicę natychmiast się zmienia. Spódnica dodaje każdej kobiecie kobiecości, zmysłowości i elegancji. Nie ma ubrania, które wygląda bardziej kobieco. Ale nie spódnice sięgające do podłogi w ciemnych odcieniach, które natychmiast postarzają Cię o kilka dobrych lat. 

Ubrania odpowiednie dla nastolatków

Unikaj dziecinnych nadruków, obcisłych ubrań, mini spódniczek, falbanek, topów do pępka, podartych dżinsów, skomplikowanych nadruków, strojów z kryształkami i oczywiście nadmiaru biżuterii. Takie ubrania nie odmładzają, ale jeszcze bardziej podkreślają różnicę między wiekiem a wyglądem.

Podarte dżinsy

Dżinsy z niskim stanem, dżinsy z rozszerzanymi nogawkami i podarte dżinsy nigdy nikogo nigdy nie odmłodziły. Wszystkie te projekty wyglądają tandetnie i wulgarnie, zwłaszcza na eleganckiej 50-letniej kobiecie. Są to ubrania młodzieńcze, ale zamiast odmładzać, tylko jeszcze bardziej Cię postarzają. 

Obcisłe ubrania

Obcisłe stroje mają jeden cel – podkreślić każdą krągłość ciała. Niewiele 50-latek może pochwalić się idealną figurą, a dopasowane ubrania po 50. roku życia tylko podkreślają każdą niedoskonałość. Dlatego unikaj ubrań ciasnych, a także w drugą stronę – unikaj ubrań zbyt luźnych.

Krótkie kardigany

Kardigan to uniwersalny, wygodny i stylowy element garderoby. Świetna alternatywa dla kurtek. Dobrze prezentują się zarówno w biurze z czarnymi spodniami, jak i na co dzień z dżinsami. Ale nie krótkie, jaskrawe kardigany.