7 trików na piękny makijaż w zaledwie 5 minut

W świecie napiętych terminów i kar za spóźnienie do pracy liczy się każda minuta. A my przywykliśmy do życia w takim rytmie: wstawanie wcześnie, żeby złapać autobus, picie kawy w drodze do biura i nakładanie makijażu podczas jazdy. Nawiasem mówiąc, nakładanie makijażu podczas jazdy jest niebezpieczne!

Poniżej znajdziesz 7 sztuczek, jak zrobić poranny makijaż, a nawet dzięki temu znajdziesz czas na śniadanie!

Dobrze nawilż skórę przed aplikacją makijażu

Głębokie nawilżenie skóry przed makijażem to gwarancja jego jakości, ponieważ kosmetyki najlepiej czują się na gładkiej skórze.

Aplikuj podkład własnymi rękami

Równomierne rozprowadzanie pędzlem lub gąbeczką w pośpiechu to umiejętność nie dla każdego. Z czystymi rękami poradzisz sobie z tym zadaniem znacznie szybciej.

Ten format makijażu zaoszczędzi czas i ułatwi aplikację podkładu: ciepło skóry sprawia, że ​​podkład jest bardziej plastyczny, łatwiejszy w rozprowadzaniu, łatwiejszy do nakładania i lepiej się rozprowadza.

Nawiasem mówiąc, palce to nie tylko uniwersalna gąbka, ale także doskonały pędzel. Łatwo i szybko wtapiają pomadkę i pozwalają uzyskać modny efekt „powiększonych” ust.

Używaj cieni do powiek o kremowej konsystencji

Do nakładania kremowych cieni na powieki nie potrzebujesz pędzli – możesz używać palców. Miękka i kremowa konsystencja łatwo rozprowadza się na palcach i utrzymuje się przez cały dzień.

Chroń skórę powiek przed tuszem do rzęs

Po co marnować czas na pocieranie i zdrapywanie plam z tuszu do rzęs, skoro można ich uniknąć?

Podczas nakładania tuszu do rzęs możesz użyć specjalnego urządzenia lub jego odpowiedników – wizytówki, kilkukrotnie złożonej kartki papieru, a nawet łyżki. Zaimprowizowane narzędzie należy umieścić pod rzęsami podczas barwienia, aby tusz do rzęs nie dostał się na skórę powieki.

Jeden krem na policzkach, oczach i ustach

Makijaż mono jest teraz w modzie. Łatwo zrobić makijaż mono różem w kremie lub długotrwałą pomadką. Produkty te idealnie nadają się do wykonania szybkiego i modnego makijażu, ważne jest tylko prawidłowe dobranie ich koloru.

Polecamy preferowanie naturalnych kolorów. Beże, brzoskwiniowe, różowe, koralowe, marchewkowe i lekko czerwone to naszym zdaniem najlepsze odcienie.

 

Mikro kreska

Kreski nie muszą być klasyczne: od wewnętrznego narożnika do zewnętrznego. Zupełnie nie. Mogą być dowolne. Jeśli potrzebujesz szybko się pomalować, łatwiej jest zrobić małą, zgrabną kreskę tylko na zewnętrznej części oka.

Podczas rysowania mini kreski kieruj się konturem rzęskowym dolnej powieki – w tym przypadku służy ona jako linia prowadząca. Jednocześnie sama kreska powinna być jakby jej kontynuacją.

Nawiasem mówiąc, do makijażu z kreskami możesz użyć nie tylko czarnego eyelinera. Brązowy ołówek znacznie lepiej wpasuje się w makijaż dzienny.

Uczesz swoje brwi mydłem smołowym

Mydło smołowe z pewnością znajdzie się w każdej kobiecej łazience. Nadszedł czas, aby przenieść go do stolika do makijażu – uczeszemy nim brwi. Aby wystylizować włosy mydłem smołowym, będziesz potrzebować smołowej szczotki, trochę wody i samego mydła.

Mydło powinno być lekko zwilżone przed użyciem. Następnie należy zebrać niewielką ilość produktu na pędzelek i nałożyć go na brwi. Najpierw pracujemy szybko, dociskając włosy do skóry. Kiedy czujemy, że pędzel zwalnia, zwalniamy i wykonujemy ruchy w kształcie litery Z .

Nawiasem mówiąc, warstwa mydła musi być bardzo cienka.

Moda i trendy w końcu dostosowały się do potrzeb nowoczesnych kobiet. Makijaż z jednym produktem, miniaturowe kreski i uniwersalne kremy to elementy ekspresowego makijażu. Teraz możesz zrobić szybko, swobodnie, ale jednocześnie pięknie wyglądać. Czy nie do tego dążyliśmy?