7 sztuczek, które pomogą Ci wyglądać drogo bez wydawania fortuny!

Stylowe ubieranie się w wieku 50+ nie jest trudniejsze niż np. w wieku 30 lat. Najważniejsze jest umiejętne podkreślenie atutów swojej sylwetki za pomocą ubrań. Ale na jakie detale powinny zwrócić uwagę dojrzałe panie, tworząc luksusowy look na co dzień i na specjalne okazje?

1. Nacisk na talię

Aby nawet najbardziej codzienny look nadał elegancji i wyrafinowania, wystarczy podkreślić talię paskiem. Pasek świetnie prezentuje się w jednym zestawie z kobiecymi sukienkami i bluzkami, płaszczami, obszernymi kurtkami puchowymi.

2. Linie pionowe

Wyraźny pion w stroju pełni funkcję modelującą. Pionowa linia wyszczupla kobiety. Czy będzie to kardigan czy marynarka w formie otwartej, wydłużona biżuteria czy długi szalik – nie ma to znaczenia. Każda z powyższych opcji jest mile widziana!

3. Strój monochromatyczny

Stroje w jednym kolorze wyszczuplają dojrzałą kobietę, dodają wzrostu. Styliści zalecają trzymanie się pastelowych odcieni, które znacznie lepiej spełniają funkcję „wyszczuplająca” niż stroje w ciemnych kolorach.

4. Biały kolor

Białe ubrania nie tylko wyglądają drogo, ale również doskonale odświeżają wygląd kobiety 50+. Pożądane jest, aby ten kolor znajdował się jak najbliżej twarzy, wtedy śnieżnobiały strój również odmłodzi.

5. Klasyczne akcesoria

Klasyczne akcesoria łączą wszechstronność, praktyczność i ergonomię. Nadają się na każdą okazję i wizerunek. Z torbą typu tote bez zbędnych dekoracji lub z kompaktowym akcesorium na łańcuszku, masz gwarancję, że będziesz wyglądać stylowo i nowocześnie.

6. Długość midi

Midi – optymalna długość dla kobiety “po 50”. Ta długość a priori zapewnia wykwintny, najbardziej kobiecy styl. W spódnicy lub dzianinowej sukience midi starsza pani będzie mogła czuć się jak najlepiej i nie marznąć.â

7. Wygodne buty

Nie ma nic piękniejszego niż pewna siebie kobieta! Trudno czuć się komfortowo w butach na niestabilnych szpilkach, elegancki wiek sugeruje we wszystkim umiar. Półbuty lub surowe botki to doskonała baza do tworzenia eleganckich codziennych stylizacji.