7 sposobów na oszukanie mózgu i przezwyciężenie negatywnych myśli

Naukowcy udowodnili, że martwienie się i wiele negatywnych myśli leży w naszej naturze. Ale jeśli myślisz źle, przyciągniesz do swojego życia tylko złe rzeczy. A jeśli myślisz dobrze i traktujesz innych z szacunkiem, otrzymasz od nich to samo. Nawet jeśli mamy tendencję do martwienia się, w naszej mocy jest to zmienić. Oto 7 nieoczekiwanych sztuczek, które pomogą Ci pozbyć się negatywnych myśli.

Używaj afirmacji

Twój obraz siebie, sposób, w jaki widzisz i czujesz się, może się zmienić w dowolnym momencie. W tym celu bardzo ważne jest, aby porozmawiać ze sobą. Mówienie do siebie oznacza formułowanie i wypowiadanie wypowiedzi. Psychologowie udowodnili, że pozytywne afirmację, które powtarzamy codziennie, poprawiają nasz nastrój i pewność siebie.

Oto kilka przykładów pozytywnych afirmacji.

– kocham siebie i pozwalam innym kochać mnie;

– jestem stworzony do robienia wielkich rzeczy;

– dziś będzie lepiej niż wczoraj;

– strach jest naturalnym uczuciem, dlatego przezwyciężam go i idę do przodu;

– dziś porzucę strach i otworzę serce na miłość;

– szanse są wszędzie i wolę je zobaczyć;

Kontroluj negatywne myśli

Aby przejąć kontrolę nad negatywnymi myślami, psycholodzy zalecają tę sztuczkę. Wyobraź sobie, że negatywne myśli to pasażerowie autobusu z którymi jedziesz. Jeśli chcesz, możesz nadać każdej myśli osobowość i głos. Wyobraź sobie tych pasażerów rozmawiających w jednym i denerwujących Cię nieustanną pesymistyczną paplaniną. Ale jesteś kierowcą autobusu i możesz go zatrzymać i wyrzucić ich w dowolnym momencie.

Zmień negatywne myśli

Trudno jest przejść ze stanu niepokoju do stanu zrelaksowania – nie można stać się pozytywnym na polecenie. Dlatego psycholodzy zalecają najpierw neutralizację negatywnych myśli, a dopiero potem skupienie się na praktykowaniu pozytywnych postaw. O wiele łatwiej jest przejść od „Nigdy nie znajdę miłości” do „Nie spotkałem jeszcze właściwej osoby”, niż głośno krzyczeć: „Moja bratnia dusza jest już w połowie drogi do mnie!”

Odłącz niektóre zmysły

Jedną z ukrytych przyczyn negatywnych myśli jest przeciążenie sensoryczne. Za dużo światła, za dużo dźwięków, za dużo słów, za dużo wrażeń dotykowych. Postaraj się wyeliminować czynniki, które nie są konieczne i odciągają Cię od pracy. Kup zasłony, wyłącz telewizor, jeśli go nie oglądasz, porzuć nawyk słuchania muzyki podczas pracy, załóż słuchawki i zamknij oczy, jeśli podróżujesz metrem.

Śpij pod grubą kołdrą

Negatywne myśli przeszkadzają nie tylko w dzień, ale także w nocy. Jeśli negatywne myśli przyprawiają Cię o ból głowy przed snem, zmień kołdrę, pod którą śpisz. Naukowcy udowodnili, że spanie pod ciężką, grubą kołdrą (od 2 do 3 kg) łagodzi uczucie niepokoju. Wyczuwalny nacisk na Twoje ciało pomoże Ci się zrelaksować i znacznie łatwiej zasnąć.

Nie walcz ze złymi myślami

Pary, które od początku są pewne, że ich związek jest skazany na zagładę, prędzej czy później rozstają się. Bo nieświadomie robią rzeczy, które prowadzą do oczekiwanego rezultatu – zerwania. W przypadku negatywnych myśli wszystko działa tak samo. Jeśli zbyt dużo myślisz o potencjalnym problemie i jego negatywnej ostateczności, tylko zwiększasz wagę problemu i uczucie niepokoju.

Podejmuj mniej decyzji

Najczęściej na tle podejmowanych decyzji pojawiają się negatywne myśli, niepokój, zmęczenie psychiczne. Dlatego staraj się podejmować mniej decyzji. Mniej decyzji, mniej stresu. Na przykład: codziennie jedz w tym samym miejscu, tylko swoje ulubione potrawy; zamów ten sam rodzaj kawy; idź do pracy po tej samej trasie; przygotuj swój strój wieczorowy; odrzuć zadania, które nie są pilne lub ważne.