7 spektakularnych sposobów na przekształcenie małej kuchni z salonem w przytulne miejsce: sztuczki, które optycznie powiększą przestrzeń

Mała kuchnia połączona z salonem w ciasnym mieszkaniu może stać się najwygodniejszym i ulubionym miejscem w domu, w którym wszyscy członkowie rodziny będą się z przyjemnością gromadzić. Warto włączyć wyobraźnię i urządzić pokój z miłością. Możesz skorzystać z nietradycyjnych metod aranżacji wnętrz, a Twoja kuchnia zabłyśnie nowymi kolorami.

Malutki aneks kuchenny

Nic tak nie powiększa optycznie przestrzeni jak monochromatyczny wystrój pomieszczenia. W tej wersji tylko kontrastowa czarna część szafki kuchennej oddziela kuchnię od salonu. Ściany i same meble są w jednym jasnym odcieniu.

Parawany

Parawany doskonale oddzielają część kuchenną od salonu. Drewniane ściany o otwartym wyglądzie lekko zaciemniają wygląd urządzeń gospodarstwa domowego, nie zmniejszając wizualnie ogólnej przestrzeni pomieszczenia.

Jadalnia zamiast salonu

W małych mieszkaniach ważne jest, aby połączyć salon i jadalnię w jednym obszarze. Kwadratowy drewniany słup może służyć jako doskonała opcja do podziału na strefy w pomieszczeniu. Tym samym nie zakłóci komunikacji między gośćmi a gospodarzem domu podczas serwowania różnych potraw na stole.

Kanapa w kuchni

Umieszczenie sofy w kuchni może służyć zarówno do oddzielenia obszarów funkcjonalnych, jak i do stworzenia komfortu w pokoju. Umieszczając telewizor na ścianie naprzeciwko sofy, możesz robić sobie małe przerwy od prac kuchennych i oglądać program telewizyjny przy filiżance kawy lub herbaty.

Rozmieszczenie stref

Aby stworzyć osobistą przestrzeń w małym mieszkaniu, możesz skorzystać z opcji równoległego rozgraniczenia.

Wykorzystanie balkonu

W celu racjonalnego wykorzystania powierzchni balkonu wskazane jest utworzenie wspólnej przestrzeni dla tych pomieszczeń poprzez usunięcie ściany i pozostawienie jedynie konstrukcji nośnej. 

Narożna kuchnia

Narożna kuchnia jest korzystną opcją dla miniaturowych kuchni. Każdy centymetr powierzchni jest zagospodarowany jako przestrzeń funkcjonalna, pozwalając na stworzenie poczucia swobody w salonie. Za pomocą umieszczenia narożnika mebli kuchennych możliwe staje się ustawienie wygodnej sofy.

Ucząc się, jak zamienić małą kuchnię z jadalnią w przytulną przestrzeń, z pewnością stworzysz przytulną atmosferę w swoim miniaturowym salonie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!