7 sekretów ubioru, dzięki którym będziesz wyższa!

Od czasów starożytnych wysokie kobiety uważano za piękniejsze i bardziej eleganckie niż inne. Ciało łabędzia – giętkie i pełne wdzięku, zawsze było atrybutem kobiecości. Ale niewiele kobiet może się tym pochwalić. Dlatego nie musisz się martwić ani krytykować własnego ciała. Jesteś piękna niezależnie od wzrostu, a jeśli nadal chcesz wyglądać na wyższą, pamiętaj o poniższych trikach.

Noś ubrania z pionowym nadrukiem

Pamiętaj o prostej zasadzie: pionowe linie wyszczuplą Twoją sylwetkę, a poziome ją poszerzają. Pionowe linie sprawią, że będziesz wyższa, a linie poziome sprawią, że będziesz niższa. Pionowe linie sprawią, że będziesz szczuplejsza, a poziome pulchniejsza. Dlatego każdy płaszcz z pionowym krojem lub nadrukiem wydłuży Twoją sylwetkę i sprawi, że będziesz wyglądać na wyższą.

Twórz kolorowe piony

Ale piony nie ograniczają się do krojów i nadruków, prawda jest taka, że ​​każdy monochromatyczny strój tworzy pionową linię, która wydłuża sylwetkę. Więc jeśli nosisz spodnie, buty i topy tego samego koloru, będziesz wyglądać na wyższą. A jednak unikaj strojów w tych samych kolorach. Tony powinny być komplementarne – to znaczy podobne, ale różne.

Noś ubrania z wysokim stanem

Projektując swoją garderobę, wybierz spodnie i spódnice z wysokim stanem. Ubrania, które całkowicie zakryją talię lub ją obniżą, odmienią Twoją sylwetkę na gorsze. Nogi będą krótsze, a talia szersza. Inną sztuczką jest noszenie butów w tym samym kolorze co spodnie. Dzięki tej sztuczce nogi stają się długie, a sylwetka szczupła.

Dekolt w kształcie litery V

Wiedz, że ten element również jest bardzo ważny. Od tego zależy długość i wygląd Twojej szyi. Taki kształt dekoltu optycznie wydłuża szyję, sprawiając, że wygląda ona na bardziej zgrabną i dłuższą. Część klatki piersiowej powinna zawsze pozostać widoczna, aby optycznie wydłużyć szyję. Dlatego unikaj ubrań z owalnym dekoltem lub bez dekoltu.

Noś buty ze spiczastym noskiem

Podobną sztuczkę można wykonać z butami. Szpiczaste szpilki w jasnej tonacji optycznie wydłużają nogi, zarówno pod względem kształtu, jak i koloru. Dlatego jeśli chcesz wyglądać na wyższą, wybierz buty w kolorze nude lub w tonacji spodni, w zależności od tego, jaki styl preferujesz.

Zrezygnuj z falbanek

Wiele kobiet nadal je nosi, ale nie zapominaj, że każda lamówka z tkaniny tworzy dodatkową poziomą linię, sprawia, że ​​sylwetka wydaje się szersza. Efekt jest odczuwalny nawet przy szczupłej i chudej sylwetce. Zamiast tego wybierz ubrania o prostym kroju, bez wstawek i poziomych nadruków.

Noś sukienki w kształcie litery A

Sukienka o linii A to prawdziwy ratownik. Bardzo pomaga, jeśli masz obfite biodra, ponieważ podkreśla talię i sprawia, że ​​wygląda bardzo szczupło. Ale nawet jeśli jesteś niska, to nic straconego, ponieważ podnosi talię i sprawia, że ​​nogi wydają się dłuższe. Ten model podkreśli Twoją delikatność i wyszczupli Cię.