7 rzeczy w domu, które powodują nieprzyjemny zapach!

Zapach jest jednym z 5 zmysłów i tworzy najtrwalsze skojarzenia. Przekazuje bogactwo informacji. Nie tylko wyczuwamy zapachy, analizujemy je, porównujemy, oceniamy i wyciągamy wnioski. Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Kiedy wchodzisz do czyjegoś domu, pierwszą rzeczą, którą czujesz, jest zapach. Możesz lubić nie lubić danego zapachu. Ale nie możesz nie czuć tego. Dlatego ważne jest, aby Twój dom ładnie pachniał. A jeśli dom nie pachnie przyjemnie, zwróć uwagę na te 7 rzeczy.

Kosz na śmieci

Najczęstsze miejsce, z którego pochodzi nieprzyjemny zapach. Większość ludzi wyrzuca śmieci, gdy kosz jest pełny. Ale śmieci należy również wyrzucać, gdy temperatura wzrośnie. Im wyższa temperatura powietrza, tym szybciej rozkładają się odpady i tym wyraźniejszy i nieprzyjemny zapach. I nawet jeśli nie wyrzucasz śmieci do samego kosza, ale do worka, na dnie kosza może rozwinąć się pleśń, więc od czasu do czasu trzeba go myć i suszyć.

Dywan

Tkanina dobrze wchłania zapachy, pamiętaj o ubraniach. Ale jeśli pierzemy nasze ubrania co tydzień, możemy przez lata ignorować dywany. Brud, pot, zapach zwierząt – wszystko to wsiąka w tkaninę dywanu. Nic więc dziwnego, że dom brzydko pachnie. Aby rozwiązać ten problem, posyp dywan sodą oczyszczoną, pozostaw na kilka godzin i odkurz go. Soda oczyszczona pochłania wilgoć i zapachy.

Pralka

Najczęściej nieprzyjemny zapach pojawia się z powodu pleśni. A pleśń pojawia się z powodu wilgoci i nadmiaru detergentu. Kiedy wlewamy dużo detergentu, tworzy się dużo piany, której maszyna nie jest w stanie wyczyścić. Ślady detergentu osadzają się na powierzchni bębna i reagują z wodą, kurzem i brudem, tworząc pożywkę dla grzybów, pleśni i bakterii. Aby temu zapobiec, po praniu pozostaw drzwi pralki i szufladę na środki piorące otwartą, aż wyschną do sucha.

Pościel

Łóżko jest idealnym środowiskiem dla roztoczy, grzybów i bakterii, które powodują różne długotrwałe schorzenia. Poza tym prześcieradła są pełne martwych komórek, wydzieliny ciała, kurzu i oczywiście potu. Dlatego poduszki należy całkowicie wymieniać co 2-3 lata, kołdrę co 5-7 lat, w zależności od tego, jak dobrze się o nią dbasz, a materac co 8-10 lat. Pościel należy również prać co 10 dni.

Kosz na pranie

Nie zaleca się przechowywania kosza na bieliznę w łazience. Ze względu na zwiększoną wilgotność i słabą wentylację bakterie zaczynają się bardziej aktywnie rozwijać, dlatego pojawia się nieprzyjemny zapach. A jeśli trzymasz kosz na pranie w kuchni lub w spiżarni, nie obciążaj kosza na pranie mokrymi (spoconymi) rzeczami, ponieważ sprzyjają rozwojowi bakterii i pleśni, ale także rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów. Staraj się również prać rzeczy tak szybko, jak to możliwe, ponieważ płyn do płukania tkanin pozostawia w domu przyjemny zapach.

Zmywarka

Podobnie jak pralka, tworzy doskonałą pożywkę dla rozprzestrzeniania się pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Zwłaszcza, że ​​zmywarka musi radzić sobie z tłuszczami i resztkami jedzenia. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii i nieprzyjemnych zapachów, maszynę należy regularnie czyścić. Aby to zrobić, wlej szklankę lub dwie octu na spód zmywarki i uruchom pełny cykl prania.

Łóżka i miski dla zwierząt

Nie tylko kuweta jest źródłem nieprzyjemnego zapachu. Łóżka, na których śpią nasze pupile i miski, z których jedzą nasze pupile, mogą być źródłem nieprzyjemnego zapachu po prostu dlatego, że nie czyścimy ich tak często, jak naszych talerzy czy pościeli. Pamiętaj też o odkurzaniu domu, ponieważ jak wspomnieliśmy wcześniej, jednym z głównych źródeł nieprzyjemnych zapachów są dywany. I są przesiąknięte kurzem i sierścią naszych zwierząt.