7 rzeczy, na których nie powinnaś oszczędzać

Są w życiu okresy, kiedy pojawiają się problemy finansowe i trzeba ograniczyć pewne wydatki. Jednak prawdziwa kobieta w każdej sytuacji powinna pozostać stylowa i zadbana. Wie, że są obszary, w których oszczędzanie jest po prostu nieprzyzwoite.

Pielęgnacja skóry, włosów i paznokci

Chodzi o pielęgnację skóry, a nie kosmetyki. Nie jest konieczne ciągłe przedłużanie rzęs, ciągłe zdobienie paznokci, stylizacja w salonie, aby wyglądać na zadbaną. Na wszystkie te przyjemne rzeczy można sobie pozwolić, gdy nadarzy się okazja. Ale brak regularnej opieki jest bardzo zauważalny, a zapobieganie konsekwencjom jest tutaj znacznie łatwiejsze niż nadrobienie zaległości. Oto podstawowe zasady szanującej się kobiety dotyczące wyglądu:

  • zdrowa, promienna skóra;
  • paznokcie – zadbane, bez wystających zadziorów, skórek;
  • włosy są czyste, końcówki są przycięte na czas.

Odżywianie, zdrowie

Kupując tanie, niskiej jakości produkty, półprodukty, mrożonki, człowiek szkodzi swojemu zdrowiu i wyglądowi. Pamiętaj, aby wzbogacać swoją dietę w witaminy, okresowo pozwalając sobie na smaczne, bogate w niezbędne kwasy pokarmy takie jak ryba czy awokado.

Jeśli chodzi o przyjmowanie leków, ignorowanie schematu leczenia zaleconego przez lekarza jest obarczone konsekwencjami. Zadbaj o swoje zęby na czas, ponieważ założenie implantu będzie kosztować więcej niż proste wypełnienie.

Edukacja

Płacąc pieniądze na edukację, zabezpieczamy naszą przyszłość. Jeśli nie ma możliwości uzyskania pełnoprawnego wykształcenia wyższego, wybierz formę nauki podczas pracy równoległej. Ponadto dostępnych jest obecnie wiele kursów, przyspieszonych programów szkolenia w różnych technikach i zawodach.

Zapach

Zapachu budżetowej wody toaletowej – kwaśnej, natrętnej – nie da się porównać ze złożonym, stopniowo otwierającym się, oryginalnym aromatem z posmakiem. Lepiej w ogóle nie używać perfum, żeby emanować zapachem czystego ciała kosmetykami, niż podlewać ciało tanią podróbką.

Odzież

U każdej z nas na półkach w szafie jest pełno rzeczy, które były noszone tylko kilka razy. Nie kupuj drogich ubrań, w których czujesz się niekomfortowo, a które Ci nie pasują.

Po prostu zabrania się oszczędzania na podstawowych elementach garderoby. Kupuj tylko wysokiej jakości, dobrze wykończone produkty, które idealnie do Ciebie pasują. Dotyczy to zwłaszcza odzieży wierzchniej płaszcza, kurtki, swetra i butów.

Daj pierwszeństwo naturalnym tkaninom. Słabej jakości syntetyki nie wytrzymają długo, będą wyglądać tanio.

 

Małe przyjemności

Będą cię rozweselać w trudnym okresie, wprawią w odpowiedni nastrój. Kobiety muszą od czasu do czasu zadowolić się drobiazgami, gadżetami. Nie ma nic złego, jeśli zafundujesz sobie filiżankę dobrej jakościowo kawy w przytulnej kawiarni, kupisz ładny wazon w sklepie z pamiątkami.

Usługi profesjonalne

Jeśli nie masz odpowiednich umiejętności, nie próbuj samodzielnie naprawiać kranu ani prądu. Tak samo z doborem ubrań i produktów pielęgnacyjnych – lepiej powierzyć pracę ekspertom w swojej dziedzinie.

Pamiętaj, skąpiec płaci dwa razy.