7 rzeczy, które zmieniają kobietę „po 50” w babcię!

Kobieta w każdym wieku może być piękna i pożądana. Najważniejsze jest prawidłowe stworzenie garderoby i zadbanie o swój wygląd. Dzisiaj porozmawiamy o rzeczach, których nie należy robić kobietom po 50. roku życia.

1. Fryzura

Typowym błędem starszych kobiet jest zły dobór fryzury. Z jakiegoś powodu prawie 50% kobiet w tym wieku nosi krótką, profilowaną fryzurę wraz z „chemią” na czubku głowy. Wydaje się, że wszyscy fryzjerzy zostali nauczeni, że jeśli kobieta ma „50 lat”, to powinna zrobić tę brzydką fryzurę.

2. Makijaż

Skup się na jednym obszarze podczas nakładania makijażu, na przykład na oczy, usta lub kości policzkowe, a nie wszystkie na raz. Za dużo makijażu jest zły, bez makijażu jest jeszcze gorzej. Coco Chanel stwierdziła ze zdrową dawką ironii, że kobieta, która nie robi makijażu, ma zbyt dobrą opinię o sobie. Czy ci się to podoba, czy nie, makijaż stał się prawdziwym atrybutem kobiecości.

3. Wzory na tkaninie

W tym wieku nadal powinnaś ostrożniej wybierać wzory na tkaninie, jeśli nie chcesz zamienić się w babcie. Generalnie unikaj skomplikowanych i ekstrawaganckich nadruków. Proste i lakoniczne stroje zawsze wyglądały szlachetnie i elegancko.

4. Bezkształtne ubrania

Wiele kobiet w średnim wieku, zwłaszcza tych po 50. roku życia, uważa, że ​​nieporęczne rzeczy pomogą ukryć nadwagę. Nie jest to jednak do końca prawdą. Aby wyglądać szczuplej, musisz nosić ubrania dopasowane do Twojej sylwetki.

5. Biżuteria

Za dużo biżuterii kojarzy się ze starością i brakiem dobrego smaku. Dziś modny jest styl lakoniczny, z 1-2 minimalistycznymi akcentami, które podkreślą Twoją wytworność. Za każdym razem, gdy widzę 60-letnie kobiety z masywną biżuterią, przypominam sobie legendarny japoński film animowany Spirited Away (2001) i przerażającą Yubaba.

6. Bezkształtna torebka

Bezkształtna torba może całkowicie zepsuć wizerunek i dodać wieku. Wybierz modele, które są sztywne i najlepiej nie za duże. W każdym razie nie kupuj podróbek pod znanymi markami. Im mniejsza torebka, tym bardziej elegancka. Czemu? Mała torebka kojarzy się z delikatnością, wyrafinowaniem i kobiecością.

7. Buty “babci”

Niewłaściwe buty mogą zmienić każdą kobietę w starą kobietę. Istnieją dość wygodne nowoczesne modele, w których kobieta wygląda elegancko i nie odczuwa najmniejszej niedogodności.

Czytaj więcej: 5 nawyków dojrzałej kobiety, które pomagają jej wyglądać młodziej