7 rzeczy, które zmieniają cię w stereotypową babcię

Wiek to tylko liczba – im więcej razy ludzie słyszą te słowa, tym więcej razy przekonywali się, że są prawdziwe. Czy zauważyłaś, że niektóre kobiety wyglądają młodziej niż inne? I nie chodzi o wiek, ale o sposób, w jaki się prezentujesz.

Zmarszczki, nadwaga i worki pod oczami nie czynią nas piękniejszymi. Ale oznaki starości nie ograniczają się do nich. Styl życia, sposób myślenia i styl ubierania się wpływają na nasz wygląd w większym stopniu niż zmarszczki mimiczne i niedoskonała sylwetka. Oto 7 powodów, dla których niektóre kobiety wciąż wyglądają młodo i pięknie, podczas gdy inne powoli zamieniają się w stereotypową babcie.

Zaniedbany wygląd

Nie możesz być piękna, dopóki jesteś zaniedbana. I odwrotnie. Możesz być mniej piękna, ale jeśli będziesz zadbana, spodobasz się wszystkim. Dlatego o swoje ciało trzeba dbać jak o oczy w głowie. Mamy na myśli podstawową pielęgnację skóry, włosów i paznokci, którą zajmuje się każda szanująca się kobieta. Niestety, gdy kobiety się starzeją, przejmują się mniej lub wcale.

Brak lub nadmiar makijażu

A raczej jego brak. Za dużo makijażu jest nieodpowiednie, ale żaden makijaż jest jeszcze gorszy. Coco Chanel powiedziała ze zdrową dawką ironii, że kobieta, która nie nosi makijażu, ma zbyt dobrą opinię o sobie. Czy nam się to podoba, czy nie, makijaż stał się prawdziwym atrybutem kobiecości. Zrezygnuj z matowych pudrów na rzecz błyszczących. Błyszczyk wizualnie odmładza skórę, sprawia, że ​​jest świeża, gładka i lśniąca. 

Nadwaga

Nawet jeśli brzmi to nieprzyjemnie, musimy powiedzieć prawdę – nadwaga sprawia, że ​​wyglądasz starzej. Poza tym nadwaga wiąże się z problemami zdrowotnymi, ale także emocjonalnymi. Najlepiej trochę więcej ćwiczyć. Aktywne kobiety wyglądają młodziej, a siedzący tryb życia to najkrótsza droga do starości. Nie pozwól, aby Twoje ciało przedwcześnie się zestarzało.

Brzydkie zęby

Inwestycja w biały, zdrowy uśmiech jest lepsza niż najmodniejsza sukienka. Wystarczy odwiedzić dentystę dwa razy w roku, aby całkowicie zapomnieć o żółtawym i chorowitym odcieniu zębów związanym ze starością. Profesjonalna procedura wybielania jest warta swojej ceny. Badania wykazały, że kobiety z białymi i błyszczącymi zębami są postrzegane jako młodsze niż te o lekko żółtawym odcieniu zębów.

Stary styl

Z wiekiem niektóre kobiety zaczynają się ubierać nudno lub – jak to mówią – w zależności od wieku. A według wieku to szare odcienie, bezkształtne ubrania, brak dodatków, stare ubrania i co gorsza, zaniedbane ubrania. Wszystkie te postarzają kobietę zarówno pod względem wizualnym, jak i emocjonalnym. Ale żeby wyglądać młodo, musisz najpierw poczuć się młodo. A potem ubierz się odpowiednio.

Zgarbiona postawa

Prawidłowa postawa jest niemal synonimem młodości. Wszystkie eleganckie kobiety stoją prosto jak łabędzie. Głowa do góry, plecy wyprostowane, podbródek do góry, otwarte ramiona – tak wygląda kobieta elegancka, ponętna i pewna siebie. Przygarbiona postawa to jedna z pierwszych oznak starości. Wyprostuj się – będziesz wyglądać pewniej, staniesz się bardziej pewna siebie i będziesz lubiana przez wszystkich.

Ubóstwo emocjonalne

Ubóstwo emocjonalne jest poważniejszym problemem niż ubóstwo materialne. Stąd rodzą się wszystkie nasze problemy, zarówno emocjonalne, jak i materialne. Co więcej, właśnie tam zaczynają się problemy z wyglądem zewnętrznym. Kobieta jest piękna przede wszystkim ze względu na swój charakter i naturę, a wszystko, co widzimy na zewnątrz, jest wytworem jej stanu wewnętrznego. A najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest rozwój emocjonalny i duchowy.