7 rzeczy, które twój kot może ci powiedzieć, kiedy cię liże

DZIWNE ZACHOWANIA KOTÓW

Jeśli kiedyś miałaś kota, prawdopodobnie znasz to dziwne uczucie, gdy liże cię językiem. Czy zastanawiałaś się kiedyś, co to znaczy? Większość nie zwraca szczególnej uwagi na ten gest, chociaż eksperci sugerują, że gdy kot liże rękę lub twarz właściciela, zwierzę wykazuje instynkt macierzyński. Lizanie przez kocią mamę jest pierwszą rzeczą, po narodzinach oseska. Rytuał ten wiąże się przede wszystkim z chęcią wyeliminowania zapachu kociaka, aby żaden drapieżnik go nie znalazł. Dojrzałe koty wylizują sobie sierść. To dla nich specjalny rytuał. Niektórzy eksperci uważają, że ten nawyk występuje częściej wśród osieroconych kotów lub tych, które są zbyt wcześnie zabrane matce. Dlatego jeśli właściciel kocha swoje zwierzę i traktuje go prawidłowo, z pewnością na to odpowie. Podczas gdy psy bezwarunkowo kochają właściciela, koty są bardziej skomplikowane. Po obejrzeniu tego filmu poznasz sekret zachowania kotów. Jest to co najmniej 6 powodów. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że kot nie liże cię bez powodu: 1. Jeśli kot wetknie mokry nos w rękę właściciela, może wyrazić wdzięczność za coś lub poprosić o sympatię. Czasami oblizuje rękę, kot prosi o coś smacznego, co możesz mu dać. Najczęściej dzieje się to rano. Zazwyczaj jest to dobry gest twojego zwierzaka, ale czasem może być powodem do niepokoju. Ale o tym później. 2. Zapach człowieka. Bardzo często koty oblizują ręce właściciela, jeśli pachnie jedzeniem lub niedawno gotował mięso lub ryby. Jeśli zapach jest zbyt silny, kot zrobi wszystko, co możliwe, aby cię o to poprosić.

  1. Ochrona i opieka właściciela. Jeśli właściciel kota wstaje wcześnie każdego dnia, w weekend nie będzie miał możliwości spania dłużej. Kot może zacząć lizać swojego właściciela we właściwym czasie.
  2. Relacje społeczne. Nie wszystkie koty uważają swojego opiekuna za właściciela domu. Na przykład kot, który uważa się za „przywódcę stada”, liże człowieka, uważając go za usytuowanego niżej w hierarchii domu.
  3. Aktywność. Czasami koty wylizują sierść lub różne części ciała z nudów. Niektóre koty odbierane wcześnie od matek szukają ciepła i wygody w ubraniach lub puszystych kocach, aby zrekompensować brak mleka i matczynej opieki.
  4. Choroba. Powodem, dla którego kot ciągle się liże, mogą być problemy zdrowotne. Jeśli kot robi to w sposób ciągły, przede wszystkim należy sprawdzić, czy ma chorobę skóry. Jeśli zauważysz coś, natychmiast zabierz swojego zwierzaka do lekarza. Ciągłe lizanie może również wskazywać na pojawienie się pcheł lub ukąszeń innych owadów. Jeśli lizanie nie jest związane z chorobą, ale po prostu cię denerwuje, możesz użyć sposobu, aby odzwyczaić kota lizania twoich ręce. Po prostu skrop je sokiem z cytryny. Odpychając go lub krzycząc na niego możesz tylko zepsuć dobre relacje z nim. Koty nie tolerują takiego zachowania.

Leave a Reply