7 rzeczy, które psują wrażenie o domu

JAK ZADBAĆ O CZYSTE I SCHLUDNE MIESZKANIE

Wyobraź sobie, że szef twojego męża przyjdzie do Was dziś wieczorem, a przyszłość Twojego męża w firmie zależy od tej wizyty. Co zrobisz? Przede wszystkim warto pamiętać, że pierwsze wrażenie składa się ze szczegółów. I wystarczy, że przynajmniej drobiazg nie przypadnie do gustu gościa, a wszystko pójdzie na marne. Zapewne wiesz, jak ważne jest pierwsze wrażenie, prawda? Z reguły zapada już w pierwszych kilku sekundach. A Wy oczywiście nie chcecie, aby było to negatywne.

Przedmioty, o których dziś porozmawiamy, znajdują się w prawie każdym domu, dlatego też wiemy, że mieszkanie nigdy nie będzie wyglądać jak okładka czasopisma o projektowaniu wnętrz. Co więcej takie przedmioty kradną przestrzeń i sprawiają, że mieszkanie jest niewygodne.

Jeśli chcesz, aby goście chwalili twoje wnętrze, obejrzyj ten film do końca. Myślę, że powinnaś pozbyć się tych 7 przedmiotów w swoim domu.

Rozkładana sofa

Ludzie wybierają takie sofy, ponieważ w mieszkaniach jest za mało miejsca i śpią na nich codziennie, ponieważ nie stać ich na łóżko z materacem ortopedycznym. Z reguły mówimy o tych, którzy mieszkają w mieszkaniu jednopokojowym, a salon i sypialnia są tym samym pokojem.

W ten sposób sofa jest rozkładana przez cały czas co psuje cały wygląd wnętrza. Pomyśl, czy nie lepiej byłoby kupić prawdziwe łóżko, które będzie wyglądało bardziej naturalnie.

Wiele pudełek i paczek.

Trudno wyobrazić sobie wygodne wnętrze, w którym jest dużo śmieci. Jeśli uważasz, że nie są widoczne i nikt tego nie zauważy, nie zapominaj, że czasami trzeba otwierać szafki w obecności gości. Jak tylko zauważysz, że twoje półki są wypełnione paczkami i zbędnymi pudłami, natychmiast zrób porządki.

Brudne ściany.

Wszyscy wiemy, że lekkie tapety nie są praktyczne, zwłaszcza gdy masz dzieci w domu. Bardzo szybko się brudzą. Jeśli nie masz tapet, które można czyścić, mieszkanie będzie wyglądać niechlujnie wraz z pojawieniem się plam. Lepiej pomaluj ściany swoim ulubionym kolorem, możesz je odświeżyć w dowolnym momencie, a tym samym ukryć cały brud.

Niemodne tkaniny.

Mam na myśli tapicerkę, zasłony, koce itp. Są akcentami we wnętrzu, ale jeśli nieprzyjemnie będzie na nie patrzeć, zniszczą całą atmosferę. Czasami za pomocą dekoracyjnych poduszek, zasłon lub koców możesz całkowicie przekształcić pokój. Dobrym pomysłem jest wpuścić do  domu świeży powiew, nie inwestując zbyt wiele.

Brudne wyłączniki i uchwyty.

To one przede wszystkim świadczą o właścicielu. Goście natychmiast zmienią swoje wrażenie, jeśli zobaczą brudne klamki i wyłączniki. Pomyślą, że cały dom jest taki sam i może nawet nie spróbują Twoich smakołyków.

Brudne abażury i żyrandole.

Kurz, pajęczyny, owady i inne – wszystko to szybko przyciąga wzrok po włączeniu światła, a jeśli Ty tego nie zauważasz, Twoi goście na pewno to zobaczą. Żyrandole i białe abażury szybko się brudzą, a jeśli chcesz, aby Twój dom wyglądał przytulnie, czyść je regularnie.

Za dużo dywanów.

Najpierw usuń wszystkie dywany ze ścian. Ten trend od dawna nie jest modny. Tak robiły nasze babcie. W pokoju powinien znajdować się jeden dywan, a w niektórych pokojach nie powinno go być wcale, zwłaszcza jeśli masz ogrzewanie podłogowe.

Leave a Reply