7 rzeczy, które biedni zawsze kupują, a bogaci nigdy

Nawet jeśli jesteś osobą zamożną i mieszkasz w drogim mieszkaniu, są rzeczy, które mogą zepsuć całe wrażenie domu. Najczęściej wybierają je biedni ludzie, którzy chcą się wyróżnić. Zobaczmy, czym one są i czym możemy je zastąpić.

1. Półokrągłe kabiny z wanną

Kabina prysznicowa z wanną i dziesiątkami innych zbędnych funkcji jest trudna w utrzymaniu, trudna w montażu i wygląda na kompletnie przestarzałą. Obecnie modne są kwadratowe modele z przegrodami, które są praktyczne, łatwe w utrzymaniu i wyglądają stylowo.

2. Mebel ścienny z miejscem na telewizor

Taki układ był popularny 10 lat temu, kiedy telewizory o dużej przekątnej stały się dostępne dla każdego. Ale dziś projekt wygląda pretensjonalnie i przestarzale. Minimalizm i praktyczność są teraz modne, zarówno w odzieży, jak i dekoracji.

3. Sufity wielopoziomowe

Wcześniej sufity wielopoziomowe montowano głównie w zamkach. Nic dziwnego, że kiedy stały się dostępne, stały się również popularne wśród zwykłych ludzi. Ale jeśli kiedyś wyróżniałeś się takim wystrojem, dziś ryzykujesz zawstydzeniem. 

4. Arkady

To samo dotyczy łuków, które nie mają praktycznej użyteczności, ograniczają jedynie przestrzeń i pełnią jedynie rolę estetyczną, ale nawet to nie jest już aktualne. Łuki to nic innego jak relikt przeszłości, o którym należy zapomnieć.

5. Duże domowe rośliny

Rośliny domowe to prawdziwy skarb dla domu każdego z nas. Oczyszczają powietrze, wzbogacają dom w tlen i idealnie wpasowują się we współczesny wystrój. Ale nie duże rośliny, które zajmują dużo miejsca, tworzą bałagan i są trudne w utrzymaniu.

6. Wyraziste tapety

Wiemy, że ludzie cenią sobie wolność słowa. Ale tapeta z setkami kwitnących róż lub dziwacznych geometrycznych abstrakcji podrażnia siatkówkę oka i zmniejsza objętość pomieszczenia. Wszystko musi być dozowane. Jeśli nie możesz zrezygnować z tapety, udekoruj tylko jeden pokój lub jedną ścianę.

7. Arystokratyczne zasłony

Zasłony nie tylko porządkują przestrzeń w mieszkaniu, ale wpływają na styl, atmosferę i jakość snu. Zrezygnuj z pompatycznych zasłon dla arystokratów, które zmniejszają przestrzeń i zamieniają się w zbieracz kurzu.