7 roślin, które przynoszą do domu szczęście i bogactwo.

Kwiaty domowe to prawdziwy skarb dla domu każdego z nas. Oczyszczają powietrze, wzbogacają dom w tlen, upiększają wnętrze i zachwycają nasze dusze.

Co więcej, wiele narodów wierzy, że niektóre rośliny przynoszą szczęście, miłość i dobrobyt do domu. Oto 7 roślin doniczkowych, które przyniosą dobrobyt Twojemu domowi.

#1. Skrzydłokwiat

Spathiphyllum ma bujną i obfitą koronę, ale jednocześnie jest bezpretensjonalny, co czyni go prawdziwym skarbem dla każdej gospodyni domowej. Ten kwiat jest również nazywany „szczęściem kobiety”.

W Ameryce Południowej roślina Spathiphyllum kojarzy się z dobrobytem i ciepłem rodzinnego domu. Ten kwiat pomaga zarówno samotnym, jak i już zamężnym kobietom znaleźć pożądaną harmonię w związkach. Wiele osób radzi trzymać taki kwiatek w połączeniu z anturium, aby zwiększyć przepływ pozytywnych wibracji w domu.

#2. Anthurium

Anthurium to roślina w Ameryce Południowej zwana „kwiatem flaminga”. Roślina jest łatwa w pielęgnacji i odświeży Twoje wnętrze dzięki wyjątkowemu kolorowi kwiatów.

Mieszkańcy Ameryki Południowej są głęboko przekonani, że wraz ze Spathiphyllum, Anthurium chroni dom przed złymi duchami i negatywną energią. Jednocześnie roślina wzmacnia pozytywne wibracje wokół domu, poprawia nastrój i pomaga naładować wewnętrzne baterie.

#3. Kamelia japońska

Kamelia jest niezastąpiona dla tych pań, które mają skłonność do częstych wybuchów emocji i są narażone na regularny stres.

Kwiat ten oczyszcza przestrzeń z negatywnej energii i tworzy w domu uspokajającą ciepłą atmosferę, w której kobieta zaczyna czuć się pewniej i optymistycznie, co ułatwia znalezienie wspólnego języka z mężczyznami i szybkie nawiązanie życia osobistego.

#4. Geranium

Geranium to roślina ozdobna o zaokrąglonych, pachnących liściach, bogata w jasne kwiaty, emanująca dobrym nastrojem i optymizmem. Wśród wielu ludów afrykańskich geranium jest uważana za roślinę ochronną, która zapobiega przedostawaniu się złych duchów do domu i utrzymuje harmonię w rodzinie.

#5. Cyclamen

Jeśli chodzi o cyklamen, ta roślina jest po prostu niezbędna dla tych, których związek w tej chwili jest bliski zerwania.

Cyklamen pomaga pozbyć się obsesyjnych negatywnych myśli, przywrócić wewnętrzny spokój i znaleźć najskuteczniejsze rozwiązanie sytuacji konfliktowych występujących w parze.

#6. Hibiscus

Językoznawcy uważają, że nazwa rośliny pochodzi od greckiego „hibisos”, co oznaczałoby roślinę przypominającą ptaka Ibis. Ale wolę jego popularną nazwę – „kwiat miłości”.

Hibiskus to symbol pasji. Roślina poprawi nastrój i sprawi, że będziesz bardziej atrakcyjny dla mężczyzn. Nieprzypadkowo chińskie kobiety trzymają tę roślinę w sypialni.

#7. Crasulla

W Ameryce Łacińskiej panuje przekonanie, że kwiat Grubosza, zwany także drzewem pieniędzy, przyciąga dobrobyt i dobrobyt materialny.

Czytaj także: Skórka bananowa – najlepszy nawóz dla storczyków do zakwitnięcia